NHL: a Golden Knights tízgólos meccsen nyert az Oilers ellen

D. Á.D. Á.
2023.05.04. 08:12
Látványos meccsen nyert a Las Vegas-i csapat (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának második fordulójában a Carolina Hurricanes 5–1-re legyőzte a New Jersey Devilst, míg nyugaton a Vegas Golden Knights 6–4-es sikert aratott az Edmonton Oilers ellen.

A Keleti főcsoportban a Carolina már az első harmadban két góllal elhúzott a New Jersey-től. A Devils csak a második harmadban, háromgólos hátrányban volt eredményes, az utolsó játékrészben pedig még két találatot szerzett a Hurricanes – a hazaiak 5–1-re győztek.

Igencsak fordulatos meccset vívott a Golden Knights és az Oilers – az Edmonton korai vezetésére háromszor válaszolt a hazai csapat az első harmadban, de tíz másodperccel a játékrész vége előtt Leon Draisaitl második góljával 3–2-re feljöttek a vendégek.

A németnek nagyon ment a játék, az utolsó harmadban még kétszer szomorította el a Las Vegas-iakat, ám ez sem volt elég az Oilersnek. A harmadik harmadban ugyanis szintén három gólt ünnepelhetett a Golden Knights, így alakult ki a 6–4-es végeredmény.

NHL, RÁJÁTSZÁS
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
KELETI FŐCSOPORT
Carolina Hurricanes–New Jersey Devils 5–1 (2–0, 1–1, 2–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Carolina Hurricanes javára.