NHL: 19 éve nem látott bravúr küszöbére lépett a Tampa Bay

2022.06.10. 07:24
Ondrej Palat lövése után a korong utat talált a Rangers kapujába – ezzel a góllal került előnybe a Tampa szűk két perccel a vége előtt (Fotó: Getty Images)
A Tampa Bay Lightning 3–1-re legyőzte idegenben a New York Rangerst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Keleti főcsoportdöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel megfordította az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot, és összesítésben már 3:2-re vezet.

A találkozó az utolsó két perchez érve még 1–1-es döntetlenre állt, a vendégek az ezt követően ütött két góljukkal döntötték el a meccset.

A címvédő Tampa az újabb New York-i sikerének köszönhetően egy győzelemre került a Stanley-kupa-döntőtől, és attól, hogy a franchise történetében másodszor nyerjen meg egy négy győzelemig tartó párharcot 0:2-es összesített hátrányból felállva – ez a bravúr eddig csak egyszer, a Washington Capitals elleni 2003-as főcsoport-negyeddöntőben sikerült neki (0:2 után 4:2).