NFL: utolsó másodperces mezőnygóllal nyert a Pats

H. K.H. K.
2020.11.10. 07:47
A New England Patriots 30–27-re legyőzte a New York Jetset az NFL alapszakaszának 9. fordulójában, a Hétfő Esti Rangadón.

Cam Newton (1) győzelemre vezette a New Englandet (Fotó: Getty Images)

A Jets a nagyszünetben még 20–10-es előnyben volt, a harmadik negyedre pedig 27–17-tel vonulhatott, az utolsó játékrészben viszont a New England 13 pontot is felrakott a táblára, ráadásul egyet sem engedett, így a Hazafiak végül nagy hajrában, Nick Folk utolsó másodperces, 51 yardos sikeres mezőnygóljával 30–27-re megnyerték a csoportrangadót.

Cam Newton, a Patriots irányítója ezúttal sem hozott össze passzolt touchdownt, a földön viszont két hatpontost is szerzett – az irányító emellett nagyon fontos támadást vezetett le sikerrel az utolsó pillanatokban, amivel megalapozta a szükséges távolságot Folk győztes rúgásához.

A vendégek összesen 159 yardot és 3 TD-t futottak a mérkőzésen.

Sikerével Bill Belichick együttese 3–5-re javította a mérlegét, míg a New York a vereségével továbbra is az első számú esélyese maradt az 1/1-nek (és a Clemson szupertehetségének, Trevor Lawrence-nek), győzelme ugyanis nincs az idényben, mutatója 0–9.