NFL: újra sokkoltak a Titánok, kiesett az alapszakaszelső Ravens!

B. L.B. L.
2020.01.12. 05:27
A 49ers védelme és futójátéka is sok volt a Vikingsnak (Fotó: Getty Images)
A San Francisco 49ers jutott elsőként az NFL rájátszásának konferenciadöntőjébe, mivel hazai pályán 27–10-re kiütötte a Minnesota Vikingsot a Nemzeti főcsoport elődöntőjében. Az Amerikai konferenciában viszont tart a Tennessee Titans tündérmeséje, a Titánok a címvédő Patriots után az alapszakasz legjobb mérlegével záró Baltimore Ravenst is legyőzték idegenben!

AMERIKAI FUTBALL
NFL, RÁJÁTSZÁS
San Francisco 49ers–Minnesota Vikings 27–10
(7–7, 7–3, 10–0, 3–0)
Baltimore Ravens–Tennessee Titans 12–28 (0–7, 6–7, 0–14, 6–0)

SAN FRANCISCO 49ERS (1.)–MINNESOTA VIKINGS (6.)

A Nemzeti konferencia legjobb mutatójával végző 49ers remek védekezéssel, majd egy hasonlóan jó támadósorozattal kezdett, Jimmy Garoppolo első hat passzkísérletéből öt is jó volt, az utolsóval pedig Kendrick Bourne háromyardos touchdownt szerzett (7–0).

A New Orleans otthonában nagy meglepetésre hosszabbításban diadalmaskodó Minnesota gyorsan jelezte, hogy meccsben akar maradni, és az ellenfél 41 yardosáról indulva harmadik kísérletre Stefon Diggs szerzett pontokat kihasználva védője elcsúszását (7–7).

A 49ersnél elkezdett működni a futójáték, de mezőnygóltávba érve a jobb oldali támadófalember, Mike McGlinchey egymaga adott 14 yardot a Vikingeknek, így pontszerzés helyett punt jött, de a jó mezőnypozíciót a következő támadósorozatban már érvényesíteni tudta a San Francisco: Deebo Samuel három nagy játékot bemutatva az egyyardosig vette csapatát, ahonnan Tevin Coleman futott touchdownt (14–7).

A gyorsan rövidre zárt minnesotai offenzívát követően Jimmy Garoppolo hibája, és Eric Kendrick labdaszerzése hozta vissza a Viking-reményeket, de végül csak egy Dan Bailey-mezőnygóllal sikerült büntetni az ellenfél vörös zónája előtt megszerzett labdát (14–10).

A második félidőt a házigazda kezdte, Bourne nagy játéka után hamarosan a vörös zónán belülre ért a csapat és Robbie Gould 35 yardos mezőnygóljával növelte előnyét, sőt, Richard Sherman interceptionje után 46 yardról nyolc futással TD-t ért el a 49ers, ezt is Coleman vitte be (24–10).

A Vikingek támadósora csak szenvedett, a védelem is kezdett fáradni a rengeteg futás miatt, amikor pedig sikerült a megállítás, akkor Marcus Sherels saját célterülete előtt elejtette a puntot, ezt a remek helyzetet pedig könnyű mezőnygóllal büntette a Frisco (27–10) a negyedik negyed elején, mintegy eldöntve a meccset.

A liga második legjobb futócsapata hatékonyan ölte az órát, az együttes 47 futásból 186 yardot hozott össze (és ebben már a térdelések is benne vannak), ebből Tevin Coleman egymaga 22 nekiiramodásból 105 yardig és két TD-ig jutott. Garoppolónak csupán 131 passzolt yard jött össze, de ez is bőven elegendő volt a sikerhez.

A 49ers hatodszor találkozott a Vikingsszal a playoffban, és egy vereség mellett már ötödször nyert, míg a jövő heti konferenciadöntőben otthon játszhat a Packers–Seahawks győztesével.

Derrick Henry a 195 futott yardja mellé egy 3 yardos TD-passzt is feljegyzett (Fotó: Getty Images)

BALTIMORE RAVENS (1.)–TENNESSEE TITANS (6.)

A Titans rövidre zárt támadása után hiába jött előre ígéretesen az alapszakasz legjobb támadóalakulata, Lamar Jackson felpattanó labdáját Kevin Byard kaparintotta meg, és el is vitte a félpályáig, a baltimore-i irányító szabálytalansága miatt pedig rögvest mezőnygóltávba ért a vendégcsapat. Ezzel persze nem érte be, a Patriots kiejtése során nagyot játszó Derrick Henry játékaival a célzóna közelébe ért, majd Jonnu Smith nagyszerű elkapásával TD-t szerzett (0–7).

Jött az újabb váratlan esemény, az alapszakasz során rendkívül bevállalósan játszó Ravens ezúttal sem hazudtolta meg magát, saját térfelén ráment 4. és 1-re, de Lamar Jackson nem tudta megtenni a szükséges távolságot, a Titans pedig rögvest büntetett Kalif Raymond 45 yardos TD-elkapásával (0–14)!

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg az 54. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A félidő hajrájához érkezve újra megindult a házigazda, ám a vörös zóna közelébe érve Logan Ryan negatív yardos szerelést mutatott be az MVP-várományoson, így Justin Tucker 49 yardos mezőnygóljával kozmetikázott a Ravens, majd egy szenzációs kétperces támadás végén ugyancsak a liga legjobb rúgója jöhetett, ezúttal 22 yardról (6–14).

A nagyszünetet követően az ígéretesen induló Ravens-támadást egy újabb sikertelen 4. és 1 zárt le az ellenfél vörös zónájának határán, ezt pedig Henry 66 yardos futásával, majd 3. és gólnál az erőfutó Corey Davisnek adott TD-passzával(!) büntette a Titans (6–21)!

Rögvest ezt követően jött az újabb sokk, Lamar Jackson kezéből Jurrell Casey kiverte a labdát, ezt csapattársa, Jeffery Simmons megkaparintotta, a Titans pedig összességében a negyedik turnoverből (egy interception, egy fumble, és két 4. kísérlet) is touchdownt szerzett, ezúttal a két TD-passzt kiosztó Ryan Tannehill futott be egy yardról (6–28).

Ráadásul újabb labdát vesztett a házigazda, Lamar Jackson passzát ezúttal Kenny Vaccaro szerezte meg, de ebből már nem lett TD, nem úgy a túloldalon Hayden Hurst 15 yardos elkapásával – a kétpontos nem jött össze (12–28).

Henry az alapszakaszzárón bemutatott 211 futott yardja és a Patriots elleni 182 után ezúttal 195-ig jutott – senkinek nem volt korábban egymást követő három darab 180+os meccse –, a Ravens pedig 4. és 5-re sem tudta megtenni az első kísérlethez szükséges mennyiséget az ellenfél célterületéhez közeledve, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés.

Ryan Tannehill a New England elleni 72 passzolt yardja után ezúttal 88-cal nyert meccset kezdő irányítóként, olyanra pedig 1974 óta nem volt példa, hogy egy csapat több találkozót is megnyerjen a playoffban 100 passzolt yard alatt. Az a három csapat, amely ezt megtette, bajnok lett...