NFL: szenzációs TD-párbaj – a Jaguars kiejtette a Steelerst!

2018.01.14. 22:30
Fournette megállíthatatlan volt (Fotó: Twitter)
A Jacksonville Jaguars lesz a New England Patriots ellenfele az észak-amerikai profi amerikaifutball-liga (NFL) AFC-főcsoportdöntőjében. A Jaguars 45–42-re nyert a Pittsburgh Steelers vendégeként.

A papíron hangyányival esélytelenebb Jacksonville Jaguars parádésan kezdte a mérkőzést: első támadásából az újonc futó, Leonard Fournette szerzett touchdownt. Nem sokkal később egy harmadik és tizenegy yardos szituációnál, a Steelers célterületének közelében Ben Roethlisberger passzát Myles Jack csípte el. A Jags kihasználta a lehetőséget: Fournette elsőre befutott a labdával hat pontért cserébe. 0–14

Ez volt Fournette negyedik futott touchdownja a szezonban a Steelers otthonában (az alapszakaszbeli mérkőzésen kétszer volt eredményes). Ez eggyel több, mint Le’Veon Bell, a Pittsburgh sztárfutójának idénybeli termése hazai pályán.

Nem volt még vége: T. J. Yeldon négyyardos futásával már 21–0-ra vezetett a vendégcsapat.

Big Ben és a Steelers ekkor kezdet el éledezni. Ennek jeleként a hazaiak irányítója Antonio Brownnak osztott ki egy TD-t. Nem mellesleg Brown a cornerback A. J. Bouye szorításában szerzett elkapott TD-t, ez ebben a szezonban eddig senkinek sem sikerült. 7–21

Korán kezdtek el reménykedni a Steelers-szurkolók, ugyanis a következő hazai támadás során Roethlisbergert földre vitték (sack), a labda kiesett a kezéből, Telvin Smith pedig 50 yardról futott be vele a célterületre. 7–28

Egy drive-ra volt már csak ideje a Pittsburghnek az első félidőben, ráadásul egy negyedik és tizenegy yardos helyzetet kellett megoldania a Jacksonville 36 yardos vonalánál. Big Ben némi meglepetésre az endzone-t vette célba, s Martavis Bryant pazar elkapással visszahozta a reményt a Steelersnek! 14–28

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2017-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második félidőt pedig a Steelers kezdte, s rögtön az első drive-ból hét pontot szerzett. Roethlisberger passzát Bell kapta el – a mérkőzés ismét szorossá vált. 21–28

Az utolsó negyed elején a Steelers speciális csapatrészre tette oda magát: Robert Golden beleért a Jaguars puntjába, így Big Benék a Jacksonville 48 yardos vonaláról jöhettek. Hiába, mert a támadásból nem születtek Steelers-pontok. Negyedik és egyre Roethlisbergerék passzjátékot hívtak, de JuJu Smith-Schuster nem tudta elkapni a labdát.

Ráadásul a következő vendégtámadás végén ismét villant Fournette. Blake Bortles 45 yardos passza után (Keelan Cole volt az elkapó), a tehetséges futónak rutinmunka volt három yardról beszaladni a célterületre. 21–34

Fournette előtt a ramses Arlen Harris szerzett három legalább három futott touchdownt a Heinz Fielden a Steelers ellen – még 2003-ban, alapszakaszmeccsen. Fournette egyben a második újonc az NFL-rájátszásban, aki egy mérkőzésen három futott TD-t ért el. Az első 1994-ben William Floyd volt (San Francisco 49ers).

Stílusosan válaszolt a Steelers: a következő drive-ban negyedik és ötre Big Ben 43 yardos passzát Antonio Brown elképesztő módon kapta el – ismét csak Bouyéval a nyakán. 28–35

Ezzel Big Ben átlépte a háromszáz yardos határt a meccsen (ami a passzokat illeti). A Jacksonville ellen ebben a szezonban csak neki sikerült 300 yard fölé jutni – ráadásul a Steelers-irányító ezt kétszer is megtette. Hasonló igaz Brownra is, aki egyedüliként ért el legalább száz elkapott yardot a Jags ellen – ő is két alkalommal.

A következő Jaguars-támadást azonban nem tudta megállítani a Steelers védelme. Bortles előbb kiosztott egy negyvenyardos passzt T. J. Yeldonnak, majd a Steelers tizennégy yardos vonaláról a fullback Tommy Bohanont találta meg. 28–42

A Jaguars 42 szerzett pontjával megdöntötte a New England Patriots 2004-es rekordját. Akkor a Pats 41 pontot szerzett Pittsburgh-ben rájátszásbeli meccsen.

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodva a Steelers szép drive-ot vezetett, melynek végén a Jaguars kilencyardos vonaláról megindult, majd váratlanul oldalra passzolta Bellnek a labdát, aki befutott vele az endzone-ba! 35–42

A Steelers érthetően onside kickkel próbálkozott, de nem tudta megtartani a labdát, így a Jaguars esélyt kapott, hogy lezárja a mérkőzést. Szűk két perccel a vége előtt Josh Lambo 45 yardról berúgta a találkozó első mezőnygólját. 35–45

A Pittsburgh ugyan az utolsó támadásból TD-t szerzett (Smith-Schuster kapta el Big Ben passzát), de lejárt az idő, így a Jacksonville jutott be az AFC főcsoportdöntőjébe, ahol a címvédő New England Patriots vár rá. 42–45

A Jaguars legutóbb az 1999-ben kezdődő szezonban jutott el az AFC-döntőig, akkor kikapott a Titanstől.

Amióta Ben Roethlisberger a Steelers játékosa (2004), a Jaguars mérlege 5–1 a Heinz Fielden (a playoffot is figyelembe véve).

Big Ben 469 yardot és öt (!) touchdownt passzolt a mérkőzésen, ez korábban senkinek sem sikerült. Bell összesen 155 yarddal és két TD-vel zárt, Brown pedig 132 elkapott yardot és két hatpontost hozott össze. Roethéisberger az első irányító, aki a rájátszásban öt touchdownt passzolt, de csapata kikapott.

A Jaguarsban Bortlestől elég volt 214 yard és egy passzolt TD. Fournette 109 yardot futott három hatpontossal fűszerezve.

A mérkőzésen született 87 pont a negyedik legtöbb egy rájátszásmeccsen. A csúcsot a 2009-ben rajtoló idény Cardinals–Packers meccs tartja, ezen összesen 96 pont esett.

És amikor az ember már azt hitte, ennél nagyobb párbajt már nem látunk a fordulóban, jött a záró meccs...

NFL 2017, RÁJÁTSZÁS
KONFERENCIA-ELŐDÖNTŐ
AFC

Pittsburgh Steelers (2.)–Jacksonville Jaguars (3.) 42–45 (0–14, 14–14, 7–0, 21–17)