NFL: rekordáron kelt el Brady újonckártyája

MTI, N. T.MTI, N. T.
2021.03.05. 13:02
Brady feleségével, Gisele Bündchennel (Fotó: AFP)
Egy internetes árverésen rekordot jelentő 1.32 millió dollárért (körülbelül 405 millió forint) kelt el a hétszeres Super Bowl-győztes Tom Bradynek az egyik sportkártyája – ennyit korábban még nem fizettek a profi amerikaifutball-ligában (NFL) szereplő játékosokat megörökítő képért.

A kártya a 43 esztendős legendás futballista újoncszezonjában került piacra, mindössze 100 darab készült belőle, és az irányító a saját kézjegyével látta el.

A kártyát egy hatalmas Brady-rajongó vásárolta meg, aki gyerekkora óta gyűjti a kedvencét ábrázoló lapokat.

A korábbi rekordot Patrick Mahomes tartotta, a tavalyi bajnok Kansas City Chiefs fiatal irányítójának kártyájáért februárban 861 ezer dollárt fizettek.

Brady pályafutása első 20 évében a New England Patriotsban játszott, itt hat bajnoki címet nyert, majd eligazolt a Tampa Bay Buccaneershez, amellyel rögtön az első idényben – egyben karrierje során hetedik alkalommal – elhódította a Vince Lombardi-trófeát. A fináléban éppen a Mahomesszal felálló Chiefst győzte le hazai pályán a floridai gárda.