NFL: óriási végjátékban bukott a Steelers, elúszhat a rájátszás

2018.12.24. 08:25
Ben Roethlisberger nagyot játszott, de a Pittsburgh így is kikapott a New Orleanstól (Fotó: Getty Images)
A New Orleans Saints 31–28-ra legyőzte a Pittsburgh Steelerst a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) 16. fordulójában, ezzel bebiztosította az első kiemelését az NFC-ben a rájátszásra, míg a pittsburghiek sorsa már nem a saját kezükben van. Nyert a Seattle Seahawks a Kansas Chiefs ellen, ezzel a Seahawks is biztosan ott lesz a playoffban.

Fenomenális mérkőzésre sikeredett a Saints–Steelers rangadó, amely a Pittsburgh számára bírt nagyobb téttel, Ben Roethlisbergeréknek ugyanis mindenképp nyerniük kellett ahhoz, hogy tartsák a lépést a rivális Ravensszel, s maradjanak a csoportjuk első helyén.

Ám az összecsapás nem úgy alakult, ahogy azt a vendégek szerették volna: a New Orleans javára a bírói stáb többször is nagyot tévedett, ezekből Drew Breesék 14 pontot raktak fel a táblára, s szinte végig vezettek, igaz, „lőtávolban” maradt a Steelers, a harmadik negyedben pedig fordított is (28–24).

A negyedik negyedre felpörgött a meccs, érezhető volt az óriási tét, és a vendégektől a legrosszabbkor kezdtek el jönni a hibák, előbb Stevan Ridley veszítette el a labdát – noha ezt még megúszta a Pittsburgh, a speciális egység ugyanis blokkolta a Szentek mezőnygól kísérletét.

Négy perccel a vége előtt a Saints védelme megállította a Steelers támadását, ám Mike Tomlin vezetőedző egy negyedik és hatos szituációnál meghúzta minden idők talán legvitatottabb döntését: a speciális egység a félpályánál trükkös játékkal próbálta megszerezni az első kísérlet lehetőségét, ám mivel nem sikerült a próbálkozás, a Saintshez került a labda! Brees büntetett is, a hazaiak 31–28-ra fordítottak.

A Steelersnek másfél perce volt, hogy eljusson legalább mezőnygól távolságig, s egyenlítsen, vagy végigmenjen a pályán és nyerjen. Roethlisbergerék nagyszerűen haladtak is, már ellenfelük térfelén jártak, ám ekkor olyan történt, amire kevesen számítottak volna: a szezonban eddig nagyszerűen teljesítő JuJu Smith-Schuster egy elkapás után elveszítette a labdát, amivel eldőlt a mérkőzés sorsa, a Saints 31–28-ra nyert, s bebiztosította első kiemelését az NFC-ben a rájátszásra.

Vereségével a Steelers visszaesett kvartettje második helyére, s már csak akkor juthat be a rájátszásba, hogyha az utolsó fordulóban nyer a Bengals ellen, a rivális Ravens pedig kikap a Brownstól, vagy nyeri a saját meccsét, emellett Colts és a Titans ki-ki összecsapásán döntetlen születik.

A TÖBBI PÁLYÁN

A vasárnap esti rangadón a Seahawks bebiztosította a rájátszást, miután Russell Wilsonék 38–31-re legyőzték a már biztos playoff-résztvevő Kansas City Chiefset. A Rams Todd Gurley nélkül sem izzadt meg Arizonában, a Bears pedig hozta a kötelezőt a 49ers ellen.

A vasárnapi játéknapon összességében a Seahawks, a Patriots, a Texans és a Cowboys biztosította be a helyét a rájátszásban.

SEAHAWKS–CHIEFS 38–31