NFL: óriási meglepetés a végén, a Patriots nem pihen!

K. D.K. D.
2019.12.29. 22:30
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) utolsó, 17. fordulójának vasárnapi meccsein bőven akadt meglepetés: például a New England Patriots kikapott az idényben végig szinte szenvedő Miami Dolphinstól, így nem pihenhet a rájátszás első körében!

A képlet a forduló előtt elég egyszerűnek tűnt: a New England Patriotsnak és a Green Bay Packersnek is nyernie kell, és akkor csak a rájátszás második hetében kell pályára lépniük. a New England Patriotsnak és a Green Bay Packersnek is nyernie kell, és akkor csak a rájátszás második hetében kell pályára lépniük.

Ez mindkét oldalon hozhatónak tűnt, elvégre a Pats a 4-11-gyel álló Miami Dolphins, míg a Packers a 3–11–1-gyel álló Detroit Lions ellen lépett pályára.

Ehhez képest borzalmasan kezdett mindkét csapat: a Patriotsnál például Tom Brady úgy dobott interceptiont, hogy abból azonnal touchdown is lett, a Green Bay pedig 20 másodperccel a félidő előtt tudott csak először pontot felrakni az eredményjelzőre, míg a Lions két TD-t és egy mezőnygólt is szerzett a szünetig.

A félidő után sem volt jobb tűnt jobbnak a helyzet egyik meccsen sem, aztán a Patriots nagy nehezen elkezdett végre kapaszkodni, és Tom Bradynek még egy rekorddöntésre is futotta: megdobta pályafutása 540. TD-passzát, ezzel megelőzve az örökrangsorban az eddigi második, Drew Brees mögött álló Peyton Manninget.

SportsCenter

Előzés ide vagy ode, a végén így is a Dolphins örülhetett, Ryan Fitzpatrick ugyanis tökéletes passzt dobott 24 másodperccel a vége előtt, ennyi pedig elég is volt – ezzel óriási meglepetésre a Delfinek legyőzték a Patriotsot, ami így is azt is jelenti, hogy Bradyéknek nem lesz pihenőjük a rájátszásban, a Los Angeles Chargerst legyőző Kansas City Chiefsnek viszont igen!

Legutóbb 2010-ben kellett a wild card-héten játszania a Patsnek, akkor ki is kaptak rögtön a Ravenstől 33–14-re…

A másik kiemelten fontos találkozón néha úgy tűnt, a Green Bay már feladta a meccset, de a második félidőben magukra találtak a „sajtfejűek”, és nem sokkal a vége előtt ki is egyenlítettek, sőt, az utolsó utáni másodpercben még a győztes field goal is összejött!

Ezzel a Green Bay biztosan pihenhet az első héten.

Nincs pihenő! (Fotó: Twitter)

A New Orleans Saints az első másodperctől uralta a meccset a Carolina Panthers ellen, és a félidőben már 35–3-ra vezettek Breesék, ráadásul a végeredmény sem lett sokkal szebb: 42–10 a Szenteknek!

Így a Saints és a Packers sorsa is a San Francisco 49ers kezében van!

Ha a 49ers nyer hétfő hajnalban a Seattle Seahawks ellen, akkor csoportelső, mögötte pedig a Green Bay pihenhet, ha viszont vereséget szenved, akkor a Packers a konferenciaelső, és a Saints pihenhet!

És még egy őrült rekord ráadásként az estéről: Christian McCaffreynek, a Carolina Panthers klasszisának összejött az 1000 futott yardos és 1000 elkapott yardos alapszakasz, amire az NFL történetében rajta kívül eddig csupán ketten (Marshall Faulk és Roger Craig) voltak képesek!