NFL: óriási leolvadás a Packerstől; Mahomes ismét megcsinálta

2020.11.23. 09:28
Patrick Mahomes ismét varázsolt (Fotó: Getty Images)
A Kansas City Chiefs 35–31-re legyőzte a csoportivális Las Vegas Raiderst az NFL alapszakaszának 11. fordulójában.

INDIANAPOLIS COLTS–GREEN BAY PACKERS

Az első félidőben még úgy tűnt, semmi sem állíthatja meg az Aaaron Rodgers vezette vendégeket– az MVP-kandidáns irányító rögtön egy 33 yardos passzal kezdett, s annak ellenére, hogy kétszer is elveszítette a labdát (fumble és interception), a nagyszünetre kiosztott három TD-passzt, a Packers pedig 28–14-re vezetett.

A gondok a második félidőben jöttek: a Green Bay ligaelit támadóegysége nem tudott mit kezdeni a Colts elit védelmével (Rodgersék a szóban forgó 30 perces etapban mindössze három pontot tudtak felrakni a táblára), közben a hazaiak Philip Rivers vezérletével szépen lassan visszaevickéltek a meccsbe, a negyedik negyed elején egy mezőnygóllal kiegyenlítettek, majd néhány perccel később egy újabb sikeres rúgással már 31–28-ra fordítottak.

Rodgersék a folytatásban is szenvedtek, ám az utolsó pillanatokban a sztárirányító összekapta magát, végigmenetelt a pályán, Mason Crosby pedig három másodperccel a vége előtt, 26 yardról nem hibázott, így 31–31-es rendes játékidő után következhetett a hosszabbítás.

A feldobást a vendégek nyerték, a Packers támadhatott a győzelemért, ám rögtön a második játékban Marquez Valdes-Scantling elveszítette a labdát– az Indianapolis köszönte szépen a hibát, néhány yardot haladt előre, majd Rodrigo Blankenship 39 yardról magabiztosan bevágta a mezőnygólt, amivel a Colts 34–31-re nyert.

LAS VEGAS RAIDERS–KANSAS CITY CHIEFS

A Las Vegasnak majdnem sikerült kifogni a Kansas Cityn– a hazaiak rögtön az első támadásukból touchdownt szereztek, amire a vendégek gyorsan válaszoltak, a kiválóan teljesítő Derek Carr viszont a negyed legvégén ismét előnyhöz juttatta a Raiderst (14–7).

A folytatásban visszaesett a hazaiak támadóegysége, az egység a második és a harmadik játékrészben mindössze három pontot tudott szerezni, a Chiefs ezzel szemben 14-et. Az utolsó negyedre 21–17-es KC-előnnyel fordulhattak rá a felek, sokat viszont nem kellett várni a Las Vegas-pontokra: Carr háromyardos TD-passza után már 24–21-re a Raiders vezetett. A Kansas City válaszolni tudott, újfent előnybe került (28–24), de az LV nem hagyta magát, másfél perccel a vége előtt ismét TD-t rakott fel a táblára, amivel 31–28-ra ellépett.

A feladat adott volt: Patrick Mahomesnek 1:43 alatt 80 yardot kellett haladnia touchdownhoz. A 25 esztendős Super Bowl-győztes irányító nem is hazudtolta meg önmagát, negyven másodperccel később a Chiefs pedig már az ellenfél térfelén járt, 30 másodpercre rá aztán egy 22 yardos átadással megtalálta kedvenc célpontját, Travis Kelce-t a hazaiak végzónájában, ezzel (és a jutalomponttal) a Kansas City 35–31-re fordított, és megnyerte a mérkőzést.

A Chiefs mérlege ezzel 9–1-re módosult, míg a Las Vegasé 6–4-re.