NFL: na jó, ilyen végjáték nincs, de tényleg nincs!

2018.01.15. 02:13
Stefon Diggs az utolsó másodpercben megfordította a meccset (Fotó: nfl.com)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) konferenciadöntőjébe a Minnesota Vikings jutott be utolsóként, miután egészen elképesztő végjátékban legyőzte a New Orleans Saintset.

A fantasztikus meccset hozó Steelers–Jaguars párharchoz hasonlóan ez a két csapat is találkozott már az alapszakaszban is, és ebben is újra az ott nyerő örülhetett (29–19). Igaz, az első fordulóban még Sam Bradford (346 yard, 3 TD) irányította a Vikingeket és Dalvin Cook (127 yard) termelte a yardokat talajon, míg az ellenfélnél például Adrian Peterson volt az egyik futó – a Minnesota korábbi játékosa, aki nem sokkal később Arizonába került. Aztán Bradford és Cook is kidőlt, de a remek – legkevesebb pontot engedő – védelme által repített Vikings parádésan menetelve kiharcolta a pihenő hetet.

A Pantherst a wild card körben legyőző Saints kezdte a meccset, de finoman szólva is bealudt a vendégcsapat, a két rövidre zárt támadást előbb Jerick McKinnon futásával büntette a házigazda, majd az ellenfél kétyardosán megakadó offenzíva egy mezőnygóllal növelte az előnyt (10–0).

A hírességek csarnokába biztosan bekerülő Drew Breest valósággal megbénította a védelem, hat passzkísérletéből csak egy volt jó, 3 yardot haladt vele a csapata, cserébe Andrew Sendejo még egy interceptiont is szerzett – 0.0-s mutatóval állt a kiváló irányító!

A Vikingek részéről Latavius Murray szerzett touchdownt ezt követően, és bár ezt még visszafújták, néhány játékkal később már valóban ünnepelhetett – 17–0-ra módosítva az állást.

Brees újabb interceptiont dobott – a megpattanó labdát Barr kaparintotta meg, az első félidő utolsó másodperceiben pedig mindkét csapat kihagyott egy mezőnygólkísérletet – a Saints 58, a Minnesota 49 yardról rontott.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2017-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A nagyszünet után úgy tűnt, a házigazda ott folytatja, ahol abbahagyta, de a hétperces támadás végén Case Keenumot „kisackelték” mezőnygóltávból, cserébe Michael Thomas touchdownt szerzett a túloldalon egy hasonlóan hosszú sorozat végén (17–7).

Lendületet kaptak a Szentek, Keenum passzát Marcus Williams lopta le, a negyedik negyed elején pedig ezt Thomas újabb touchdownjával büntette a vendégcsapat – egy csapásra nyitottá téve a meccset (17–14).

Jarius Wright vezérletével mezőnygóllal felelt a hazai csapat – Sean Payton vezetőedző pedig kétszer is sikertelenül nézette vissza a szerinte helytelen ítéletet, ezzel két időkérést is elbukott gyorsan a Saints (20–14).

A New Orleans 3. és 1-re Willie Sneaddel próbálta meglepni a védelmet, az elkapó passzkísérlete azonban túl hosszú volt a teljesen szabaddá váló Alvin Kamara számára, így újra jöhettek Keenumék, de hiába reklamáltak szabálytalanságot, puntra kényszerültek. Ezt blokkolták a vendégek, és rendkívül jó helyről, az ellenfél 40-eséről kezdhettek Breesék, Kamara elkapása után pedig 3 perccel a vége előtt fordítottak is (20–21)!

Először vezetett a Saints

A dráma viszont még hátravolt, de még mennyire... Szépen haladt a Vikings és Barth 53 yardos mezőnygóljával ismét előnyben volt a házigazda, de még mindig volt másfél perc hátra (23–20).

Thielen óriási elkapása is kellett az újabb fordításhoz

Nem volt még vége! Egy negyedik kísérletet is megoldva a Saints 43 yardos rúgással újra fordított (23–24). Jó, jó, de még mindig volt hátra 25 másodperc...

Amikor úgy tűnt, már nincs esélye mezőnygólkísérletre sem a Vikingsnak, jött az utolsó játékra Diggs elkapása, aki bent maradt a pályán, és az elmélázó védők között 61 yardos TD-t szerzett! Az extra pontra az öltözőből kellett visszahívni 11 New Orleans-játékost, hogy aztán Keenum inkább letérdeljen (29–24).

Az utolsó játék

A Vikings őrületes meccsen tehát megtartotta az esélyét, hogy hazai pályán Super Bowlt játsszon.

Aki nem látta ezt a meccset, az tényleg pótolja be, de sürgősen!

Ja, és az ünneplés sem volt pite...

Erről szól a sport!

A MÉRKŐZÉS TELJES ÖSSZEFOGLALÓJA

NFL 2017, RÁJÁTSZÁS
KONFERENCIA-ELŐDÖNTŐ
NFC
Minnesota Vikings (2.)–New Orleans Saints (4.) 29–24 (10–0, 7–0, 0–7, 12–17)
KORÁBBAN
AFC
Pittsburgh Steelers (2.)–Jacksonville Jaguars (3.) 42–45 (0–14, 14–14, 7–0, 21–17)
WILD CARD MÉRKŐZÉSEK (2018. 1. 6. – 1. 7.)