NFL: megszakadt a Bucs rossz sorozata; nagy Panthers-blama

H. K.H. K.
2019.09.13. 07:24
Cam Newtonék elszórakozták a Tampa Bay elleni csoportmeccset (Fotó: Getty Images)
A Tampa Bay Buccaneers 20–14-re legyőzte a Carolina Pantherst az NFL 2019-es idényében, az alapszakasz 2. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A találkozó nem a támadóegységekről szólt – noha Jameis Winston, a Bucs irányítója jól kezdett, az első fordulóval ellentétben ezúttal már az első félidőben volt négy 15 yardnál hosszabb sikeres passza is, emellett kiosztott egy hatpontost a másodéves Chris Godwinnak –, az első félidőben 10–9-re vezetett a Tampa Bay.

A harmadik negyedben egy mezőnygóllal átvette a vezetést a Carolina (12–10), sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, miután Peyton Barber rögtön a következő támadássorozatban 16 yardos touchdownt futott (17–12) – a Panthers aztán elveszítette a labdát, a Kalózoknak pedig még az is belefért, hogy a harmadik negyed végén az újonc rúgó, Matt Gay 42 yardról elpuskázott egy mezőnygólt.

A záró etapban többször is támadhatott a Panthers a fordításért, de a Bucs védelme rendre jókor lépett elő.

Másfél perccel a vége előtt 20–14-nél a Tampa Bay kétyardosánél nekiment negyedikre a Carolina, ám Christian McCaffrey futása ha centiméterekkel is, de rövid volt, így a Párducok sokadik fordítási lehetőségüket is elszórakozták, a vége pedig 20–14 lett a vendégeknek.

A Buccaneers ezzel hétmérkőzésés idegenbeli nyeretlenségi sorozatának vetett véget.