NFL: Mahomesék ráadásban győztek, Brady túl a 100 000 passzolt yardon

2022.11.07. 08:48
Tom Brady már túl van a 100 000 passzolt yardot! (Fotó: Getty Images)
Hihetetlen izgalmak után, hosszabbításban győzte le 20–17-re hazai pályán a Tennessee Titanst az amerikaifutball-liga (NFL) magyar idő szerinti hétfő hajnali mérkőzésén a Kansas City Chiefst. A vendéglátó irányítója, Patrick Mahomes ugyan egy-egy touchdownpasszal és eladott labdával zárt, 446 yardot passzolt elkapóinak, emellett 63-at futott is, ráadásul a hajrában az általa futott hatpontos mellett a kétpontos kísérletet is értékesítette, ezzel mentve hosszabbításra az összecsapást, ahol egy értékesített mezőnygóllal nyert a Chiefs. A Tampa Bay Buccaneers remek negyedik negyeddel fordított és 16–13-ra legyőzte a címvédő Los Angeles Ramset. A Bucs irányítója, Tom Brady pedig első játékosként átlépte a százezer (!) passzolt yardot!

ARIZONA CARDINALS–SEATTLE SEAHAWKS

Fordulatos mérkőzésen győzött Arizonában a Seattle. A Seahawks Jason Myers mezőnygóljával szerzett vezetést, amire Deandre Hopkins elkapott touchdownjával válaszoltak a hazaiak. A nagyszünetben DK Metcalf passz utáni hatpontosával és az értékesített extra ponttal mégis a Seattle vezetett 10–7-re.

A fordulás után a vendégek eladott labdáját Zaven Collins vitte vissza a célterületre, megfordítva ezzel az állást, de Geno Smith Tyler Lockettnak adott TD-passzával viszont ismét fordított a Seahawks.

A negyedik negyedben pedig a vendégek futója, a végül 109 yarddal záró Kenneth Walker kétszer is bejutott a Cardinals célterületére, így a kettő között hiába passzolt egy újabb TD-t Kyler Murray Zach Ertznek, a fordulatos mérkőzést a Seattle nyerte 31–21-re.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

TAMPA BAY BUCCANEERS–LOS ANGELES RAMS

Tom Bradyéket a rúgó, Ryan Succop tartotta meccsben a címvédő Los Angeles Rams ellen, hiszen az első félidőben két mezőnygólt is értékesített. A kettő között viszont Cooper Kupp is szerzett egy gyönyörű TD-t a Ramsnek, amely Bobby Wagner révén azért Succop második mezőnygólkísérletét blokkolni tudta.

A második félidőben Matt Gay két hárompontosával ugyan 13–6-ra is elhúztak a Kosok, de aztán a negyedik negyedben jött Tom Brady. A Tampa Bay hétszeres Super Bowl-győztes irányítója előbb elérte a 100 ezer passzolt yardot karrierje során, majd Succop harmadik mezőnygóljával zárkózott a Bucs.

Mindössze 35 másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor 13–9-es hátránynál Bradyék időkérés nélkül támadhattak! Az irányító pedig parádés drive-ot vezetett, aminek végén Cade Otton húzta le Brady passzát, megfordítva és 16–13-ra megnyerve a mérkőzést a Tampa Baynek.

Ez volt Brady 43. negyedik negyedes fordítása karrierje során, amivel beérte Peyton Manninget, míg 55. győztes drive-jával meg is előzte őt. Mindamellett, hogy első játékosként érte el a százezer passzolt yardot a liga történetében és jelenleg 100 116-nál jár.

KANSAS CITY CHIEFS–TENNESSEE TITANS

A Kansas City Chiefs jól kezdett a legutóbbi öt meccsét megnyerő Tennessee Titans elleni hazai találkozóján. Harrison Butker mezőnygólja után Mecole Hardman jutott a célterületre, de ezután elhibázta az extra pontot a Chiefs, majd beindult a Titans és Derrick Henry két futott touchdownjával a szünetre megfordította az állást. 9–14

Sőt, a harmadik negyedben Randy Bullock mezőnygóljával növelte is a különbséget a Titans, míg a Chiefstől Butker újabb hárompontost rontott. 9–17

A negyedik felvonásban, három perccel a mérkőzés vége előtt viszont jött az egész mérkőzésen parádézó Patrick Mahomes, aki a saját maga által futott touchdown után a kétpontos kísérletet is értékesítette, kiegyenlítve ezzel az állást. 17–17

A hosszabbításban pedig Harrison Butker már értékesítette mezőnygólját és a Chiefs 20–17-re legyőzte a Titanst.

A Chiefs irányítója ugyan egy-egy touchdownnal és eladott labdával zárt, de 445 yardot passzolt elkapóinak, 63-at futott és nyolc pontot is szerzett.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 7 – 1 – 0 0.875 193–161 +32
NFC Gy-V-D % SZ–K PK
2. Minnesota Vikings 7 – 1 – 0 0.875 193–161 +32
3. Seattle Seahawks 6 – 3 – 0 0.667 241–220 +21
4. Tampa Bay Buccaneers 4 – 5 – 0 0.444 162–164 –2
5. New York Giants 6 – 2 – 0 0.750 163–157 +6
5. Dallas Cowboys 6 – 2 – 0 0.750 183–133 +50
7. San Francisco 49ers 4 – 4 – 0 0.500 176–147 +29
8. Atlanta Falcons 4 – 5 – 0 0.444 217–225 –8
8. Washington Commanders 4 – 5 – 0 0.444 159–192 –33
10. Los Angeles Rams 3 – 5 – 0 0.375 131–173 –42