NFL: könnyed Seahawks-siker Londonban; dráma Cincinnatiben

2018.10.14. 22:14
Természetesen Londonban is akadtak hangos Seahawks-drukkerek (Fotó: Twitter/12s)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 6. fordulójában a Seattle Seahawks könnyed játékkal 27–3-ra kiütötte a Oakland Raiderst a londoni Wembley Stadionban. A Pittsburgh Steelers drámai végjátékban győzte le a Cincinnati Bengalst.

A londoni Wembley Stadionban megrendezett Oakland Raiders–Seattle Seahawks nem hozott túl sok izgalmat, a 222 passzolt és 20 futott yardig jutó, három touchdown-passzt kiosztó Russell Wilson vezetésével könnyedén, 27–3-ra nyert a Seahawks.

A nap egyik legjobban várt mérkőzése, a Cincinnati Bengals–Pittsburgh Steelers drámai végjátékban dőlt el. A csoportrangadón a hazaik szereztek vezetést, majd a második negyedben James Conner két futott touchdownjával fordítottak a vendégek. Tyler Boyd második elkapott TD-jével a szünetre ismét egyenlő volt az állás. A második félidőben két mezőnygóllal lépett el a Steelers, ám kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt fordított a Bengals, amelynek végül ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez, mivel Antonio Brown tíz másodperccel a vége előtt megnyerte a meccset a Pittsburgh Steelersnek (21–28).

Antonio Brown mindent eldöntő TD-je:

NFL on Twitter

Az Indianapolis Colts már a 12. másodpercben hátrányba került a New York Jets otthonában, ráadásul a folytatás sem sikerül túl jól Andrew Luckéknak, hiszen az irányító hiába osztott ki négy touchdown-passzt is, csapata sorozatban negyedszer is kikapott (42–34).

A Los Angeles Chargers a három touchdownt futó Melvin Gordon vezérletével magabiztos győzelmet aratott a Cleveland Browns otthonában (14–38). A Buffalo Bills az utolsó negyedben sokáig vezetett, ám végül 20–13-re kikapott a Houston Texans otthonában, ráadásul az irányítóját, Josh Allent is elveszítette egy könyöksérülés miatt.

A Tampa Bay Buccaneers jól kezdett a csoportriválisa otthonában, ám az Atlanta Falcons fokozatosan átvette az irányítást a három touchdown-passzt kiosztó, összesen 354 passzolt (és 13 futott) yardig jutó Matt Ryan vezetésével, így hiába teljesített jól Jameis Winston (395 passzolt, 31 futott yard; 4 passzolt TD) is, a Sólymok ünnepelhettek győzelmet (34–29).

A Minnesota Vikings elsősorban két kiemelkedő teljesítménynek köszönhetően győzte le 27–17-re a Arizona Cardinalst. Latavius Murray egy TD-vel és 155 futott yarddal, míg Adam Thielen szintén egy TD-vel és 123 elkapott yarddal zárt. A Miami Dolphins a 28–28-as rendes játékidő után hosszabbításban győzte le a Chicago Bearst (31–28).