NFL: Jared Goff parádézott, negyedszer is nyert a Rams

2018.09.28. 07:30
A Minnesota Vikings nem talált ellenszert Jared Goffra (Fotó: Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulójának csütörtök esti rangadóján a Los Angeles Rams 38–31-re nyert a Minnesota Vikings ellen, így továbbra is százszázalékos.

A legutóbb 19 évvel ezelőtt ilyen jól rajtoló Ramsben ezúttal Jared Goff vitte a prímet, az irányító öt touchdownja mellett karriercsúcsot jelentő 465 yardot passzolt. A másik oldalon Kirk Cousins, a Minnesota Vikings irányítója is parádésan teljesített, ő 422 passzolt yardja mellett három TD-átadást osztott ki elkapói között.

Az adok-kapok mérkőzésen az döntött, hogy a Rams védelme Aaron Donald vezérletével kulcspillanatokban, a vége előtt néhány perccel előbb mezőnygólon tartotta a Vikingek támadóegységét (38–31), a következő sorozatban pedig – amelyet a Minnesota az egyenlítésért vezethetett –, amikor még másfél perc volt hátra a találkozóból, a Los Angeles-i védelem labdát szerzett, amivel bebiztosította a győzelmet.

A Kosok így 38–31-re legyőzték a Vikingst, s négy forduló után 4–0-val állnak. A Minnesotának egy siker mellett egy döntetlenje és két veresége van.

Jared Goff egyébként tökéletes, 158.3-as irányító-mutatóval zárt.