NFL: húszpontos hátrányból, hosszabbítás után győzött Vegasban a Cardinals

D. S. B.D. S. B.
2022.09.19. 08:44
Óriási volt az öröm az Arizona öltözőjében, hiszen 20–0-s hátrányból győzték le a Las Vegast (Fotó: Arizona Cardinals/Twitter)
A félidőben még 20–0-ra a házigazda Las Vegas Raiders vezetett, de remek második félidei teljesítményével az Arizona Cardinals egyenlített, majd a hosszabbításban egy szerzett és visszahordott labdával 29–23-ra győzött a profi amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszának második fordulójában. A Rams a Falconst, a 49ers a Seahawksot, a Broncos a Texanst, a Packers a Bearst, a Cowboys pedig – egy utolsó másodperces mezőnygóllal – a Bengalst győzte le.

LOS ANGELES RAMS–ATLANTA FALCONS
Matt Stafford és Cooper Kupp nagyon érzi egymást. A Los Angeles Rams irányítója előbb Allen Robinsonnak adott rövid touchdownpasszt, majd a második negyed elején Darrell Henderson karrierje első hatpontosát futva növelte a különbséget, ezt követően Stafford kétszer is megtalálta Kuppot, így a harmadik negyed elején 28–3-ra vezettek a kosok. A Falcons pedig nem tudott olyan csodát végrehajtani, mint ellene az 51. Super Bowlon a New England Patriots és bár két TD-t is szerzett, ráadásul a másodikat egy blokkolt punt után, de így is 31–27-re kikapott Los Angelesben.

SAN FRANCISCO 49ERS–SEATTLE SEAHAWKS
A San Francisco 49ersben Trey Lance a mérkőzés elején megsérült, így hamar Jimmy Garoppolónak kellett a center mögé állnia a csoportrivális Seattle Seahawks ellen. Bár a kaliforniaiak az első negyedben csak két mezőnygólig jutottak, a másodikban viszont Ross Dwelleyt találta meg egy hatpontossal, majd Kyle Jusczyk egy futással növelte a Frisco előnyét.

A második félidőben egy blokkolt mezőnygól utáni visszahordott 85 yardos touchdownnal Michael Jackson bár közelebb hozta a Seattle-t, de az utolsó tizenöt percben Garoppolo ugrott be egy rövid játék után a célterületre, a 49ers pedig simán, 27–7-re győzte le a Seahawksot.

DALLAS COWBOYS–CINCINNATI BENGALS
A Dallas Cowboysban Cooper Rush pótolta a dobókezén hüvelyujjsérülést szenvedő Dak Prescottot a Cincinnati Bengals ellen. A hazaiak jól is kezdtek és Noah Brown egy passzolt, Tony Pollard pedig egy futott TD-vel jelentkezett, a Cowboys pedig 14–3-as vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre. A második félidőben a Bengals két mezőnygóllal zárkózott, majd a negyedik negyedben egy hatpontos után egy sikeres kétpontos kísérlettel egyenlítettek is Joe Burrowék (17–17), de a Cowboys Brett Maher utolsó másodpercben értékesített, 50 yardos mezőnygóljával 20–17-re győzött.

DENVER BRONCOS–HOUSTON TEXANS
A Denver Broncos és a Houston Texans az első félidőben két-két mezőnygólig jutott, majd a fordulás után egy újabb hárompontossal megint a vendégek vezettek. A Broncos irányítója, Russell Wilson viszont a negyedik negyedben egy gyönyörű, hat pontot érő passzt adott Eric Saubertnek, ami után egy újabb mezőnygóllal a hazaiak lezárták a lényegi kérdéseket és 16–9-re gyűrték le a Texanst.

LAS VEGAS RAIDERS–ARIZONA CARDINALS
Az Arizona Cardinals őrült mérkőzést játszott a Las Vegas Raiders vendégeként. A fosztogatók irányítója, Derek Carr az első félidőben Davante Adamsnek és Darren Wallernek is adott egy-egy TD-passzt, majd egy mezőnygóllal 20–0-ra léptek meg a Las Vegas-iak. A második félidőben viszont Kyler Murrayék is belelendültek. Greg Dortch elkapása után bár az extra pontot kihagyták, de a negyedik negyedben Darren Williams és az irányító, Murray is futott egy-egy TD-t, amik után mindkét alkalommal a kétpontos kísérleteket is sikerrel értékesítette a Cardinals és 23–23-ra egyenlített.

Igaz, az első kétpontosnál Kyler Murray-nek bőven volt ideje, hiszen 20.8 (!) másodperces játék után volt eredményes.

A hosszabbításban a hazaiak vezethettek támadást a győzelemért és Carr jó passzt adott Hunter Renfrow-nak, de az elkapótól az Arizona megszerezte a labdát és Byron Murphy visszahordott fumble-jével 20–0-ról 29–23-ra győzött idegenben.

GREEN BAY PACKERS–CHICAGO BEARS
A hétfő hajnali csoportrangadón a Green Bay Packers Mason Crosby mezőnygólja után a Chicago irányítója, Justin Fields által szerzett TD-vel került 7–3-as hátrányba, de a „sajtfejűek” a második negyedben háromszor is eljutottak az ellenfél célterületére, Aaron Jones előbb futás, majd elkapás után, Allan Lazard pedig Aaron Rodgers passza után volt eredményes.

A második félidő pedig csak egy-egy mezőnygólt tartogatott, a Green Bay 27–10-re verte a Bearst az NFC északi divíziójának rangadóján. A hazaiak sikeréhez pedig olyan játékok is kellettek, mint az alábbi, amikor centikkel a célterület előtt állították meg a Medvéket.

–Houston Texans 16–9
Las Vegas Raiders–Arizona Cardinals 23–29 – h. u.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 1 – 0 – 0 1.000 23–7 +16
2. Green Bay Packers 1 – 1 – 0 0.500 34–33 +1
3. Detroit Lions 1 – 1 – 0 0.500 71–65 +6
3. Chicago Bears 1 – 1 – 0 0.500 29–37 –8