NFL: a Ravens hátrányba került, de megfordította a meccset

T. D.T. D.
2021.01.10. 22:03
Lamar Jackson (8) a levegőben 179, a földön 136 yarddal segítette a csapatát (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) wild card körének első vasárnapi mérkőzésén a Baltimore Ravens korán hátrányba került, de fordítani tudott, így továbbjutott a rájátszás második körébe.

A kiemelések tekintetében az Amerikai Főcsoport legszorosabb mérkőzésére számíthattunk a wild card körben: az AFC negyedik helyezettje, az alapszakaszt 11–5-tel záró Titans a pontosan ugyanilyen mérleggel az ötödik helyre befutó Baltimore Ravenst fogadta.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést: egy-egy punt után Ryan Tannehill passzát A. J. Brown húzta le a célterületen belül, majd Malcolm Butler megszerezte Lamar Jackson passzát, s az ellentámadás végén egy mezőnygóllal tízpontosra növelte előnyét a Titans – 10–0.

A Baltimore a második negyedben egy mezőnygóllal közelített, majd a nagyszünethez közeledve Jackson szabad elkapó hiányában egy parádés 48 yardos TD-futással egyenlített – 10–10.

A harmadik negyedben J. K. Dobbins 4 yardos futásával először vezetett a Ravens – 10–17.

Stephen Gostkowski mezőnygóljával gyorsan közelebb zárkózott a Tennessee, míg a negyedik negyed elején Justin Tucker újra hétpontosra növelhette volna az előnyt, de kihagyta az 52 yardos mezőnygólt. Viszont nem sokkal később egy yarddal közelebbről már betalált – 13–20.

A hajrában az egyenlítésért támadhattak a hazaiak, de Tannehill átadásánál elesett az elkapó Kalif Raymond, így a Ravens védőjátékosa, Marcus Peters húzta le a levegőből a labdát. A Baltimore ezután már nem is engedte támadni ellenfelét, így a marylandi alakulat jutott be a főcsoport-elődöntőbe, és a Buffalo Bills vagy a Kansas City Chiefs várhat rá a következő körben.