NFL: első kiemelt a Chiefs; csoportgyőztes a Steelers; a Jagsé az 1/1

H. K.H. K.
2020.12.27. 22:34
Feltámadt a Pittsburgh, és legyőzte az Indianapolist (Fotó: Getty Images)
A Kansas City Chiefs 17–14-re legyőzte az Atlanta Falconst az NFL alapszakaszának 16. fordulójában. Behúzta a Pittsburgh Steelers az Indianapolis Colts elleni találkozót, sikerével meg is nyerte a csoportját.

A Colts hatalmas leolvadást mutatott be a Steelers ellen. A Csikók nagyszerűen játszottak az első félidőben, meggyőző teljesítményük mellé 21–7-es előny párosult. A második félidőben viszont csődöt mondott a védelem és a támadóegység is, a Pittsburgh mindeközben szépen lassan visszakapaszkodott a mérkőzésbe, a negyedik negyed közepén pedig át is vette a vezetést (28–24).

Az Indianapolis nem tudott ismét erőt venni magán – a vendégeknek megvolt a lehetőségük a fordításra, de a Steelers kivédekezte a sorsdöntő támadást, így 28–24-re nyert, és behúzta az AFC Északi csoportját.

A Kansas City Chiefs alaposan megszenvedett az Atlanta Falconsszal: Patrick Mahomes, a címvédő klasszis irányítója önmagához képest gyenge napot fogott ki, ám annak ellenére, hogy a Chiefs támadógépezete igencsak akadozott, 17–14-es sikert könyvelhetett el.

A diadalhoz persze kellett, hogy Mahomes két perccel a találkozó vége előtt kiosszon egy TD-passzt, amivel csapata fordított, a másik oldalon pedig Younghoe Koo rúgó az utolsó másodpercekben 39 yardról kihagyott egy mezőnygólt. Győzelmével a KC bebiztosította az első kiemelését a rájátszásban, ami az AFC-t illeti.

Rekordot döntött Travis Kelce – a Kansas City tight endje hét elkapásból 98 yardot hozott össze, ezzel 1416 yardja van az idényben, ennyit korábban egyetlen játékos sem kapott el az ő posztján.

Megszerezte második sikerét is a New York Jets, más kérdés, hogy a szurkolók ennek aligha örülnek, a New York ezzel ugyanis végleg elbúcsúzhat az 1/1-es picktől, és Trevor Lawrence-től – mivel a Jacksonville Jaguars nagyon kikapott a Chicago Bearstől (41–17), biztossá vált, hogy a Jaguárok választhatnak az elsőként a 2021-es drafton.

A Denver Broncos nagyot hajrázott, de a Los Angeles Chargers vendégeként végül 19–16-ra kikapott. A Carolina Panthers a második negyedben már 20–0-ra is vezetett, végül 20–13-ra nyert a Washington Football Team otthonában – ezzel egyébként biztossá vált, hogy az NFC Eastből negatív mérlegű csoportgyőztes jut majd a rájátszásba.

Philadelphia Eagles hiába kezdett remekül (14–3 az első negyedben), a Dallas Cowboys végül könnyed, 37–17-es győzelmet aratott, így életben tartotta a továbbjutási esélyeit. A Seattle Seahawks a Los Angekes Ramst győzte le 20–9-re, így biztossá tette a csoportelsőségét.

A Green Bay Packers a 4 touchdownpasszt kiosztó Aaron Rodgers vezetésével 40–14-re nyert a Tennessee Titans ellen.