NFL: drámai utolsó perc, Lutz rekord rúgásával nyert a Saints

K. Zs.K. Zs.
2019.09.10. 07:33
Saints-örömmámor (Fotó: New Orleans Saints Twitter)
A vezetést a rendkívül izgalmas utolsó percben visszaszerző New Orleans Saints 30–28-ra legyőzte vendégét, a Houston Texanst a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) kedd hajnali mérkőzésén. Az első játékhét záró meccsén az Oakland Raiders magabiztosan verte hazai pályán a Denver Broncost (24–16).

A New Orleans-i Superdome-ban sokáig jobban állt a vendég Houston, sőt az utolsó percben, a korábbi Saints-játékos Kenny Stills TD-je és Ka'imi Fairbairn megismételt rúgásból szerzett extra pontja után visszavette a vezetést (27–28).

Csakhogy a végjáték tartogatott még egy fordulatot: a Drew Brees passzaira épülő utolsó támadás lezárásaképpen Wil Lutz – NFL-karrierje eddigi legtávolabbi (58 yardos) mezőnygóljával – visszafordította az állást. A Saints 2013 óta először kezdte győzelemmel a szezont.

Az Oaklandet a jelek szerint nem rázta meg Antonio Brown néhány nappal ezelőtti furcsa távozása, a Raiders simán legyőzte a Denvert.

A Raidersben – amely a következő idénytől Las Vegasban játssza hazai mérkőzéseit – nagyszerűen mutatkozott be az idei draft első körében kiválasztott Josh Jacobs. A 21 éves futó 113 yarddal és két touchdownnal debütált az NFL-ben. Legutóbb 2001-ben egy bizonyos LaDainian Tomlinson produkált legalább száz yardot és két futott hatpontost élete első NFL-mérkőzésén.