NFL: drámai meccsen nyert a Saints a Chargers ellen

H. K.H. K.
2020.10.13. 08:58
Nem könnyen, de győzött a Saints (Fotó: Getty Images)
A New Orleans Saints hosszabbítás után 30–27-re legyőzte a Los Angeles Chargerst az NFL alapszakaszának 5. fordulójában, a Hétfő Esti Rangadón.

Az első félidő a Chargersről szólt, amely az újonc irányító, Justin Herbert vezetésével húsz pontot is felpakolt a táblára, a Szentek ráadásul csak a második játékrész utolsó pillanataiban szerezték meg első TD-jüket, amivel 20–10-re felzárkóztak.

A második félidőben viszont már Sean Payton alakulata volt a főszereplő, a Los Angeles-i védelem ezzel szemben elfáradt, a negyedik negyedben, 20–13-nál pedig egy 3&14-es szituációban óriási, 41 yardos touchdownt engedett Drew Breesnek.

A Chargers négy perccel a vége előtt egy nagy játékkal ismét előnybe került (27–20), de a New Orleans a negyedik negyed utolsó pillanataiban– többek között Alvin Kamara hatalmas elkapásának köszönhetően– végigment a pályán, s 52 másodperccel a vége előtt 27–27-re egyenlített.

Az órán 50 másodperc maradt, Herbert el is vezette a Chargerst mezőnygóltávolságig, ám Michael Badgley rúgó 50 yardról rontott, így jöhetett a hosszabbítás, amiben a Saints rögtön felrakott három pontot a táblára, az LA viszont nem tudott sikeres támadást vezetni, a vége így 30–27 lett a hazaiaknak.

A Chargers mérlege a vereséggel 1–4-re módosult, míg a Saintsé a győzelemmel 3–2-re.