NFL: Buffalóban is kikapott a Steelers; a Hurts vezette Eagles meglepte a Saintset

D. Á.D. Á.
2020.12.14. 09:06
Még T. J. Watt sem tudta megállítani Josh Allent (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójában nem akármilyen meglepetések születtek késő este: a Philadelphia Eagles 24–21-re legyőzte a New Orleans Saintset, majd éjszaka a Pittsburgh Steelers 26–15-re alulmaradt a Buffalo Billsszel szemben.

A vasárnap hajnali találkozón a Pittsburgh Steelers javítani szeretett volna azután, hogy az elmúlt fordulóban váratlanul kikapott a Washington Football Teamtől hazai pályán. A ligaelit védelem remekül kezdte a meccset, az első félidőben csupán három pontot engedett, egyszer labdát is szerzett. A harmadik negyedre azonban Josh Allen megtáltosodott, s Stefon Diggsszel együtt szétszedte a Steelers védelmét. A klasszis elkapónak tízszer passzolt Allen 130 yardért és egy hatpontosért. A Pittsburgh támadósora a saját dolgát is megnehezítette, Big Ben az első félidő végén egy pick sixet dobott, az elkapói pedig több labdát is elejtettek. A negyedik negyedben ugyan kapaszkodott a Steelers, ám így sem tudta elkerülni a vereséget, a vége 26–15 a Buffalónak.

„Szikrára van szüksége a csapatnak…” – indokolta döntését Doug Pederson, a Philadelphia Eagles vezetőedzője, miután az újonc irányítóját, Jalen Hurtsöt nevezte a kezdő QB-nak a botrányosan gyengén teljesítő Carson Wentz helyett. Pederson húzása bejött, a fiatal irányító futásaival kellően meglepte a az ebben az idényben remeklő New Orleans Saints-védelmet. Hurts mindössze 167 yardot és egy TD-t passzolt, de 18 kísérletből 106 yardot futott, ezzel nem igazán tudtak mit kezdeni a Szentek. A futónak, Miles Sandersnek is jó napja volt, 14 alkalommal kapta meg a labdát, 115 yardot és 2 touchdownt termelt, a Sasok pedig óriási meglepetésre 24–21-re győztek.

Aaron Rodgers ezúttal is nagyszerűen játszott a Packersben, a „sajtfejűek” a csoportrivális Detroit Lions otthonában nyertek 31–24-re. Rodgersnek 33 passzkísérletéből csupán hét volt sikertelen, összesen 290 yardot és 3 TD-t passzolt.

A Washington Football Team a sérülésekkel teli San Francisco 49ers ellen lépett pályára, s ezúttal is a jó védelmének köszönhetően 23–15-re győzedelmeskedett. A New York Jets továbbra is Trevor Lawrence-re és az 1/1-es draft pickre hajt, vasárnap este a Seattle Seahawkstól is nagyon simán, 40–3-ra kapott ki. Egyre inkább távolodik a Las Vegas Raiders a rájátszástól, új stadionjában ismét nagy pofonba szaladt bele – az Indianapolis Colts 44–27-es sikert könyvelhetett el Nevadában. Szoros meccset játszott egymással az Atlanta Falcons és a Los Angeles Chargers, amelyet a kaliforniai gárda egy utolsó másodperces mezőnygóllal 20–17-re megnyert.