NFL: Baltimore-ban nyert a Steelers, így továbbra is harcban van a rájátszásért

M. B.M. B.
2023.01.02. 08:28
16–13-ra győzött a Baltimore Ravens otthonában a Pittsburgh Steelers az észak-amerikai amerikaifutball-liga (NFL) 17. fordulójának hétfő hajnali összecsapásán. A vasárnap késő esti meccseken egy kivételével hazai győzelmek születtek.

Hatalmasat küzdött a Pittsburgh Steelers, győzelem lett a jutalma (Fotó: Getty Images)

Fordulatos mérkőzést hozott a Ravens és a Steelers hétfő hajnali ütközete. Az első negyedben nehezen találták a fogást egymáson a csapatok, de Boswell mezőnygólja révén a vendégek zárták hárompontos előnnyel a játékrészt. A második felvonásban berobbantak a „hollók” – Tucker már az első percben szerzett egy mezőnygólt, majd a negyed hajrájában Lively touchdownját is meg tudta toldani egy extra ponttal, így hétpontos hazai előnyt jegyezhettünk fel a nagyszünetben.

A kiegyenlített, 1–1 mezőnygólt hozó harmadik negyed után a rájátszásért küzdő vendégek alaposan megrángatták az istrángot – Boswell szerzett mezőnygólt, majd Harris touchdownját követően az extra pontot is megszerezte, s a 10–0-s záró játékrész győzelmet ért a Steelersnek, amelynek így tovább élnek a rájátszásról szőtt álmai.

Nem bírt egymással a Raiders és a 49-ers, a 34–4-es eredményt hozó rendes játékidő után hosszabbítás következett – Gould mezőnygólja győzelmet ért a San Franciscó-iaknak.

Nem tudott szóhoz jutni Seattle-ben a Jets. A „halászsasok” mindössze két mezőnygólt engedélyeztek a New York-i társaságnak, amely pont nélkül tért haza a nyugati partról.

Holtversenyben a forduló legmagasabb pontszámát jegyezte a 41 egységet termelő Green Bay Packers – a Detroit Lionsszal karöltve –, a Minnesota Vikings remek utolsó negyede kevés volt a sikerhez.

A Los Angeles Chargers a felejthető első negyedet követően összekapta magát és konzisztens játékkal nyerte meg a városi rangadót – a Rams nem kezdett rosszul, de a nagyszünet után már nem tudott pontokat szerezni, így fejet kellett hajtania a városi rivális előtt.