NFL: a Steelers nyert a Ravens ellen, ezzel továbbra is veretlen

CS. M.CS. M.
2020.12.03. 00:56
Továbbra is veretlen a Pittsburgh Steelers (Fotó: Twitter, @steelers)
Az NFL 12. fordulójának zárómérkőzésén szerda este a Pittsburgh Steelers 19–14-re legyőzte a csoportrivális Baltimore Ravenst, így már 11 győzelemnél jár, és továbbra is veretlen.

A Baltimore Ravens jelenleg is rengeteg koronavírusos megbetegedéssel küzd, ezért lett több alkalommal is új időpontba tolva a Pittsburg Steelers elleni csoportrangadó, melyet végül magyar idő szerint szerda este 21.40-től rendeztek meg.

A Ravens a vírus miatt kénytelen volt nélkülözni legfontosabb játékosát, a 2019–es alapszakasz MVP-t, Lamar Jacksont – így irányítóposzton Robert Griffin III kezdett –, de rajta kívül is akadt még bőven kulcsfontosságú hiányzó. A Ravens összesen tíz játékost aktivált csak erre a mérkőzésre a gyakorlócsapatból. A Steelersnél szintén hasonló okok miatt az első számú futó, James Conner, valamint egy elit védőfalember, Stephon Tuitt hiányzott.

A minőségi játékosok hiánya a meccs képén is meglátszott: a Ravens négy perccel az első negyed kezdete után rögtön elvesztette a labdát egy rosszul kivitelezett futójáték után. Ezt még nem váltotta pontokká a Steelers, de pár perccel később Robert Griffin III dobott egy interceptiont, amit Joe Haden touchdownra hordott vissza (7–0).

A folytatásban mindkét támadósor akadozott, szinte alig tudtak előrehaladni, míg a védelmek néha megvillantak: a Steelers sztárja, T.J. Watt két sacket is összehozott. A félidőre 12–7-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok, ez az eredmény pedig a harmadik negyedben sem változott.

Az utolsó játékrészt azonban egy TD-vel indította a Steelers: Ben Roethlisberger passzolt JuJu Smith-Schuster felé (19–7), ezzel pedig úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. Csakhogy Griffin helyére irányítóposzton beállt a 2019-es hatodik körös Trace McSorley, aki gyorsan kiosztotta élete első NFL-touchdownját (19–14).

Egyenlíteni viszont már nem tudott a tartalékos Ravens, így 6–5-re zuhant a mérlege, míg a Steelers veretlen maradt, és már 11–0-val áll. Ben Roethlisberger 266 yarddal 1 TD-vel és egy INT-tel zárt, míg a túloldalon Robert Griffin III irányítóként mindössze 33 passzolt yardot hozott össze (68 futott mellett), amit még a végén beálló McSorley is túlszárnyalt – 77 yardig jutott.