NFL: a Seattle visszavágott az Arizonának az októberi vereségért

R. B.R. B.
2020.11.20. 08:01
Russell Wilson ismét győzelemre vezette a Seattle-t (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójában a Seattle Seahawks hazai pályán 28–21-re legyőzte a csoportrivális Arizona Cardinalst.

A két együttesnek ez volt a második összecsapása az idényben: októberben a Cardinals hosszabbítás után nyert a Seahawks ellen.

Az Arizona egyszer sem vezetett a mérkőzésen. Kyler Murray ugyan adott két touchdownpasszt, a szokásos futómennyiségét nem tudta hozni. A másodéves irányító mindössze 15 futott yardot szerzett a találkozón.

A közelmúltban a szezonkezdethez képest gyengébb teljesítményt nyújtó Russell Wilson viszont ismét remekelt: 197 yardja mellé Tyler Lockettnek és DK Metcalfnak is passzolt egy-egy hatpontost, és egyszer sem adta el a labdát. A Seahawks sikeréhez nagyban hozzájárult a hatékony futójáték, valamint a védelem.

A Seattle mérlege ezzel 7–3-ra javult, s az első helyen áll az NFC Nyugati csoportjában, míg az Arizona mutatója 6–4.