NFL: a Raiders 14 pontos hátrányból, hosszabbításban nyert

2021.09.14. 08:04
Derek Carr győzelemre vezette a Raiderst (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) nyitó fordulójában a hétfő esti mérkőzésen a Las Vegas Raiders hazai pályán 33–27-re legyőzte a Baltimore Ravenst.

A vendégek a második negyedre 14–0-s előnyt szereztek, azonban Derek Carréknak sikerült faragni a hátrányból, így a félidőben 10–14 szerepelt az eredményjelzőn.

A Raiders – amelynek ez volt az első mérkőzése a Las Vegas-i Allegiant Stadionban – 17–17-nél egyenlített, sőt a Baltimore touchdownjára és mezőnygóljára is tudott válaszolni. A Las Vegas a rendes játékidő utolsó másodperceiben egyenlített (27–27), jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban a Raiders kezdett, de Derek Carr eladta a labdát a red zone-ban – igaz, ehhez az elkapó Willie Snead IV is kellett. A hazai csapat szerencséjére a következő támadásban Lamar Jacksont úgy vitték a földre, hogy a labda kiesett a kezéből, így ismét a Las Vegas-iak jöhettek.

A következő drive-ban a Raiders eldöntötte a meccset: Carr 31 yardos TD-passzt adott Zay Jonesnak.

A Ravens az alapszakaszban 2004 óta először kapott ki úgy, hogy legalább 14 ponttal vezetett. Ez sorozatban 98 mérkőzést jelent.

Érdekesség, hogy az NFL 1. fordulójában az AFC Nyugat (Las Vegas Raiders, Kansas City Chiefs, Denver Broncos, Los Angeles Chargers) és az NFC Nyugat (Los Angeles Rams, San Francisco 49ers, Arizona Cardinals, Seattle Seahawks) összes csapata győzött. A liga jelenlegi formájában (1970 óta) még sohasem fordult elő, hogy egynél több divízió összes együttese nyert ugyanabban a fordulóban.