NFL: a Miami magabiztosan legyőzte a Patriotsot

2017.12.12. 06:01
Tom Brady, a Pats támadósora és a védelme is alulteljesített, így a Delfinek gond nélkül nyertek (Fotó: patriots.com)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójának hétfő esti rangadóján a Miami Dolphins otthon 27–20-ra legyőzte a gyengén játszó New England Patriotsot.

Az eltiltott Rob Gronkowski nélkül kiálló, címvédő Patriots sorozatban elért nyolc sikerrel a háta mögött érkezett meg Miamibe, a hazaiak pedig ötször is kikaptak az előző öt meccsükön – mégis, Tom Brady nem nyerni jár a floridai városba, karrierje során 7–8 volt eddig a mérlege itt.

Alaposan be is ragadt a Hazafiak irányítója, az első négy átadásából egy sem volt sikeres, sőt, egy interceptiont is dobott, de szerencséjére a védelem két mezőnygólon tartotta az ellenfelet (6–0).

Brady a gyenge kezdés után sorozatban kilenc jó passzt mutatott be, az első negyedben két yardig jutó támadósor Rex Burkhead futása után fordított (6–7), de gyorsan jött Kenyan Drake révén a válasz (13–7), erre pedig csak mezőnygóllal tudott felelni a vendégcsapat (13–10).

A nagyszünetet követően aztán a támadó- és a védősor is betlizett a bostoniaknál, ezt pedig Jakeem Grant és Jarvis Landry touchdownával büntette meg a Dolphins, gyakorlatilag eldöntve a meccset (27–10).

A negyedik negyedben már csak arra ügyelt a Miami, hogy a labdát ne adja el, így bár James White szerzett egy TD-t, és a végén egy mezőnygólt is szerzett a New England (27–20), a Delfinek teljesen simán és megérdemelten nyertek.