NBA: simán legyőzte a címvédő Warriors a Spurst

D. S. B.D. S. B.
2022.11.15. 07:30
Ezúttal Jordan Poole volt a Warriors vezére a Spurs ellen (Fotó: Getty Images)
Nem hagyott sok kérdést és sima, 132–95-ös győzelmet aratott a címvédő Golden State Warriors a San Antonio Spurs ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A mérkőzés legjobbja a hazaiaktól Jordan Poole lett, aki 36 ponttal zárt.

A címvédő Golden State az első két negyedet is 16 ponttal nyerte, majd a második félidőt egy 13–0-s rohammal kezdte, melyet a vendégek nem tudtak ledolgozni és végül 37 pontos vereséget szenvedtek.

Legutóbbi négy mérkőzésén harmadszor kapott ki a Milwaukee Bucks, hiszen az Atlanta Hawks másodszor is felülmúlta Janisz Adetokunbóékat (Giannis Antetokounmpo). A görög sztár 27 pontja mellett nyolc lepattanóval és négy assziszttal zárt.

Szoros mérkőzésen győzte le egy ponttal 113–112-re a Phoenix Sunsot a Miami Heat, ahogy a Toronto Raptors is izgalmas végjáték után nyert 115–111-re a Detroit Pistons vendégeként, pedig a harmadik negyedben 14 pontos előnyben is volt.

A Charlotte Hornets úgy győzte le „csak” hét ponttal az Orlando Magicet, hogy végig vezetett, egy 7–0-s sorozattal kezdett, majd 19 pontos előnyben is volt.

Hiába zárt 37 ponttal Shai Gilgeous-Alexander, az Oklahoma City Thunder nem bírt a Boston Celticsszel, amely hazai pályán 126–122-re nyert. A vendéglátónál Jayson Tatum 27–10–1-gyel, Jaylen Brown 26–6–6-tal, Marcus Smart pedig 22–5–8-cal zárt.

A Houston Rockets továbbra is a Nyugati főcsoport utolsó helyén áll, hiszen a Los Angeles Clipperstől 122–106-ra kapott ki hazai pályán, elszenvedve ezzel idei 12. vereségét.