NBA: otthon kapott ki a listavezető Golden State

2021.12.29. 07:13
A Warriors nem bírt a Denver Nuggetsszel (Fotó: Getty Images)
A listavezető Golden State Warriors 89–86-ra kikapott a vendég Denver Nuggets csapatától az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján – írja az MTI.

A hazaiak rosszul kezdtek, az első negyedet 31–16-ra elbukták, de a folytatásban sem találtak magukra. A félidőben már 60–36-ra vezetett a Denver. Innen már jobban játszott a Warriors, ám tetemes hátrányából már csak faragni tudott.

A Los Angeles Lakers úgy nyert 132–123-ra a Houston Rockets otthonában, hogy LeBron James tripla-duplát ért el: 32 pontot dobott, 11 lepattanót szedett és kiosztott 11 asszisztot is. A vendégek öt vereséget követően diadalmaskodtak újra.

A címvédő Milwaukee Bucks remek első félidei játékával alapozta meg az Orlando Magic otthonában elért sikerét. Két negyed után 72–45-re vezetett, és a vége 127–110 lett.