NBA: Love 45 pontja is kevés volt a Clippers ellen

2013.12.23. 07:24
Kevin Love 45 pontja ellenére Blake Griffinék nyertek (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján a végletekig kiélezett csatát és kimagasló egyéni produkciókat hozott a Clippers–Timberwolves csata. A vendégek annak ellenére hosszabbításos vereséget szenvedtek, hogy Kevin Love 45 pontig jutott (és 19 lepattanót gyűjtött), a másik oldalon Blake Griffin szórt 32-t. Az Indiana a Boston ellen gyűjtötte be a 22. sikerét, az Oklahoma viszont kikapott otthon a Torontótól.

Indiana Pacers–Boston Celtics 106–79

Danny Granger kezd belejönni. Azon túl, hogy korán eldöntötte ezt a csatát a 13 pontos Avery Bradley húzta Celtics ellen a Pacers és lehetett pihentetni az ászokat, a leginkább fontos cél a sérülés után pár napja visszatérő Danny Granger játékba hozatala volt, ami tökéletesen sikerült, hiszen 25 perc alatt 12 pontot szórt a korábbi vezér a padról beállva.

Lance Stephenson, a tripla dupla király. Ízlelgessük a titulust, ami elképzelhetetlen lett volna olyan másfél évvel ezelőttig. A liga idei legtöbb tripla dupláját (3 db) a ma 12 pontig, 10 lepattanóig és 10 gólpasszig jutó ifjonc hozta össze. Lehet, hogy idén is Indianából kerül ki az Év Legtöbbet Fejlődött Játékosa?

Fáradtan nem ment a bostoniaknak. A back-to-back érkező, s 24 órával korábban frusztráló vereséget szenvedő Stevens-tanítványok kicsit sem tudták összeszedni magukat erre a viadalra, ami 38,1 százalékos mezőnyözésben és 16 eladott labdában nyilvánult meg a 24-et szóró Paul George fémjelezte Indianával szemben.

A Pacers legjobb dobói: George 24/6, Hibbert 15, Granger 12/12, Stephenson 12/3
A Celtics legjobb dobói: Bradley 13/3, J. Green 11/6, C. Lee 11/3

Oklahoma City Thunder–Toronto Raptors 98–104

Eszeveszett negyed. A második etapban (35-37) egészen elképesztő, 72 pontot termeltek a felek, pedig jobbára a cserepadok kaptak szerepet ebben a 12 percben, ám összességében nem itt dőlt el a mérkőzés.

A Raptors élt a lehetőséggel. A három hete ki sem kapó OKC back-to-back játszott, rangadók után, s látszott, hogy fejben és lábon is elfáradt némileg a ligaelső, ezt pedig a Rudy Gay nélkül szépen összeálló és a labdát sokat forgató Toronto ki tudta használni az extrát nyújtó Kyle Lowry (22 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz, 4 szerzett labda) főszereplésével.

A második negyedben minden beesett, a többiben viszont szinte semmi. Ahhoz képest, hogy milyen pontzuhatagot láthatott a nagyérdemű a második felvonásban, kissé érthetetlen, hogy mindkét gárda 40 százalék alatt mezőnyözött.

Csak Duranttel és Westbrookkal most nem jött össze. A két hazai ász megdobta a maga pontjait (24, illetve 27), ám a többiek közül senki sem volt képes még csak egy 10 pontos produkcióra sem.

Túl sok energiát emésztett fel a fordítás. A harmadik és a negyedik etap fordulóján lendületben volt az akkorra már a vezetést is átvevő OKC, de Durant utolsó egalizáló triplája után a maradék másfél percben már csak "egy csapat volt a pályán".

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 27/3, Durant 24/6, Ibaka 9/3
A Raptors legjobb dobói: Lowry 22/9, A. Johnson 17/3, DeRozan 17

Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 120–116 – hosszabbítás után

Mint a régi szép időkben. 15-20 évvel ezelőttig rengeteg olyan párharc volt a négyes poszton ebben a ligában, melyek után csak csettinthetett az ember, most ebből idézett meg valamit Kevin Love (45 pont, 19 lepattanó, 6 gólpassz) és Blake Griffin (32 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda).

Nikola Pekovics rémálmai. A Minnesota centere 34 pontos, 14 lepattanós dupla duplával zárt ugyan, de a rendes játékidő végén, majd a hosszabbítás záró momentumaiban is ő hibázta el a vendégek döntő dobásait.

A kulcsmomentum. A negyedik etap vége előtt 14 szekundummal még néggyel ment a Ricky Rubio (0 pont, 12 gólpassz) irányította Adelman-legénység, de előbb Jamal Crawford (22 pont, 5 gólpassz) hozta látótávolságon belülre a Clipperst, majd Kevin Martint (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) csapdázták be a hazaiak hátvédjei, aminek eredményeként Paul (19 pont, 6 lepattanó, 13 gólpassz) labdát szerzett, amiből Crawford egalizált. Jöhetett a ráadás, ahol a végén Paul két büntetője zárta le a meccset, ötös győzelmi szériában a Rivers-banda.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 32, Ja. Crawford 22/12, Paul 19
A Timberwolves legjobb dobói: Love 45/6, Pekovics 34, Kev. Martin 16/3