NBA: lehet ilyen borzasztóan kezdeni?!; lecsapott a Celtics

K. Zs.K. Zs.
2022.05.24. 07:03
Jayson Tatum (fehér mezben) 31 pontot tett be a bostoni közösbe (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics hazai pályán 102–82-re legyőzte a Miami Heatet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint kedd hajnali mérkőzésén, és 2–2-re alakította a Keleti főcsoport döntőjének összesített állását.

A meccs gyakorlatilag az első negyedben eldőlt: miközben az első labdaérintéstől kiválóan összpontosító Celtics egy híján harminc pontig jutott, a Heat kosarasai az első 14 mezőnydobásukat elrontottak – az első mezőnykosaruk 3:22 perccel a nyitó negyed vége előtt esett be. Az elmúlt 25 évben egyetlen ilyen rossz kezdést sem jegyzőkönyveztek a playoffban – emeli ki az ESPN.

Egy további adalék a Miami leblokkolására: a floridaiak kezdő ötöse összesen 18 pontot termelt a meccsen, miközben a cseresorból érkező társuk, Victor Oladipo egymaga 23-at. Amióta ilyen adatgyűjtést végeznek (1970–71), most először fordult elő, hogy egy kosaras túldobja a teljes kezdő ötöst. (Oladipo 30 percet töltött a parketten, a kezdő ötös tagjai 14:54 és 27:45 perc közötti időt – és a valójában tét nélküli utolsó negyedet már végigülték.)

JAYSON TATUM 31 PONTTAL VEZETTE A BOSTONT

EGY KIS ÍZELÍTŐ A BOSTON VÉDEKEZÉSÉBŐL

Bővebb tudósítás itt!

NBA, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Boston Celtics–Miami Heat 102–82 (29–11, 28–22, 19–19, 26–30)

Május 27.: Boston Celtics–Miami Heat
Május 29.: Miami Heat–Boston Celtics (ha szükséges)

Május 24.: Dallas Mavericks–Golden State Warriors
Május 26.: Golden State Warriors–Dallas Mavericks (ha szükséges)
Május 28.: Dallas Mavericks–Golden State Warriors (ha szükséges)
Május 30.: Golden State Warriors–Dallas Mavericks (ha szükséges)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Golden State javára