NBA: Kevin Durant 49 pontos tripla-duplájával nyert a Nets

2021.06.16. 07:10
Kevin Durrant remeklésével fordított a Nets (Fotó: Getty Images)
17 ponttal is vezetett a sokáig magabiztos Bucks, de Kevin Durant döbbenetes teljesítménye végül a Brooklyn sikerét hozta, így Steve Nash csapata került 3–2-es előnybe.

Brooklyn Nets–Milwaukee Bucks 114–108

Kevin Durantre nincsenek szavak. Kyrie Irving nem tudott pályára lépni, a Netsnél viszont meghúzták a váratlant és felküldték a pályára azt a James Hardent, akit pár órával korábban még „out" listára tettek – igaz, a mérkőzésen jól látszott, hogy miért. Harden ott volt ugyan, de sprintelni nem nagyon láttuk, gyorsan irányt váltani szintén, elöl-hátul inkább csak „tolódott", de a döntéshozatala és a jelenléte így is segített – végül 1/10-es mezőnymutatóval és 0/8 triplával szedett össze öt pontot, viszont leszedett hat lepattanót, kiosztott nyolc gólpasszt és ebben az állapotában is 46 (!) percet játszott. Volt azonban egy valaki, aki még nála is többet: Kevin Durant mind a 48 percet a pályán töltötte és olyan történelmi teljesítményt rakott le az asztalra, amely nélkül valószínűleg tükörsima Bucks-sikerről beszélnénk most. De nem erről beszélünk, ugyanis Durant 49 ponttal, 17 lepattanóval és 10 gólpasszal tripla-duplázott, ellopott 3 labdát, kiosztott 2 blokkot, 16/23 mezőnykísérlete és 13/16 büntetője is a gyűrűben landolt, a negyedik negyedben pedig egymaga 20 pontot termelt. A fontos időszakban egyszerűen azt csinált, amit csak akart, bedobta a tempót, eljutott a gyűrűig és a végén távolról is könyörtelennek bizonyult: 50 másodperccel az órán, egypontos előnyben elsüllyesztette a meccset eldöntő hármast, majd 15 másodpercnél védekezett egy nagyot és két büntetőt is hozzátett. Ezen a meccsen ezt a Durantet nem lehetett megverni - pedig ez sokáig a Milwaukee estéje volt...

Elrontotta a Bucks. Úgy kezdte ezt a mérkőzést a vendégcsapat, ahogy azt kellett, a társaság kihasználta Irving hiányát és Harden sérült állapotát, remek védekezéssel és pontos dobásokkal lógott meg - gyakorlatilag pár perc alatt tízpontos fórt épített ki a gárda és az első negyedet úgy nyerte meg 29-15-re, hogy a Nets 4/20-at dobott mezőnyből, valamint 2/13-at távolról. A második negyedben tovább nőtt a távolság, volt közte 17 is és a Bucks mindenre válaszolni tudott, ha be is estek a brooklyni dobások, mindig érkezett valami a túloldalon is, így folyamatosan kétszámjegyű maradt a különbség. A nagyszünetben 16 pont volt a Milwaukee előnye és jó ideig a fordulás után is ez maradt még, majd 74-57 után jött a fordulat: Durant 11 pontot szórt rövid időn belül, a Bucks kicsit megtorpant és az utolsó hét percet 24–13-ra vesztette el. Itt még mindig nem volt baj, de a záró etap elején egyértelművé vált, hogy a Brooklyn felvette a kesztyűt és KD parádéjával átvette a vezetést 94-93-nál, innentől pedig a Bucks nem is tudott már két pontnál nagyobb előnyt felépíteni, sőt, nagyrészt hátrányból próbált meg visszatalálni a korábbi útra. 104–104 után dobásuk volt a vezetés visszavételéhez, de Giannis Antetokounmpo elrontotta, a bicegő Harden elsüllyesztett két clutch büntetőt, majd Giannis egy büntetőt is kihagyott és ekkor érkezett Durant nagy triplája, amely után 109–105-re módosult az állás. Giannis a hátralévő időben még egy büntetőt mellédobott, majd Khris Middleton triplája is kimaradt, így nem volt esélyük fordítani - ez a meccs az ő kezükben volt, de leolvadtak, a végjátékot pedig elrontották, így a Durant-show elvette tőlük a győzelmet. Giannis összességében kiváló meccset hozott (34 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 14/22 mezőnyből), Middleton is dobott 25 pontot, Jrue Holiday 19 ponttal és 8 gólpasszal zárt és még Brook Lopezre is lehetett számítani, de Durant annyira kilógott felfelé, főleg a végén, hogy mindez kevésnek bizonyult - ráadásul Jeff Green is most „őrült meg", 27 ponttal és 7/8 triplával lépett fel második opciónak a Brooklynnál. Bosszankodhat a Bucks, de még mindig lehet két mérkőzése, hogy a láthatóan térden járó, magából 101%-ot kiadó ellenfelet valahogy bedarálja...

A Nets legjobb dobói: Durant 49/12, Green 27/21, Griffin 17/9
A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 34/6, Middleton 25/9, Holiday 19/9

A párharc állása: 3–2 a Nets javára.