NBA: Kawhi Leonard-parádé a ráadásban, szépített a Toronto

2019.05.20. 06:52
A rendes játékidőben szinte végig vezetett a Toronto Raptors, végül mégis csupán két hosszabbítás után tudta maga alá gyűrni (118–112) a Milwaukee Bucks legénységét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának döntőjében, a párharc magyar idő szerint hétfőre virradóra rendezett harmadik mérkőzésén. A Raptors ezzel 2–1-re szépített összesítésben.

A győztes csapatban 36 ponttal záró – ebből 19-et a negyedik negyedben és a ráadásban szerző – Kawhi Leonardnak ez volt a 10. legalább 30 pontos meccse az idei rájátszásban, ez holtversenyben a harmadik legjobb teljesítmény 15 mérkőzés után az elmúlt húsz szezonban; csak LeBron Jamesnek (11, 2017) és Amar'e Stoudemire-nak (11, 2005) volt jobb szériája az övénél.Kawhi Leonardnak ez volt a 10. legalább 30 pontos meccse az idei rájátszásban, ez holtversenyben a harmadik legjobb teljesítmény 15 mérkőzés után az elmúlt húsz szezonban; csak LeBron Jamesnek (11, 2017) és Amar'e Stoudemire-nak (11, 2005) volt jobb szériája az övénél.

Részletes összefoglaló ide kattintva olvasható!