NBA: Janisz nélkül óriásit ment a Bucks; Jokics egyedülállót alkotott – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.04.20. 07:42
Nikola Jokicsot felsegíti két csapattársa az újabb győztes meccs egy nehéz pillanatában (Fotó: Getty Images)
Három hazai győzelemmel gördült tovább az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszása magyar idő szerint csütörtök hajnalban: a Denver Nuggets másodszor is legyőzte a Minnesota Timberwolves legénységét (122–113), míg a Milwaukee Bucks és a Memphis Grizzlies javított a nyitány kisiklása után – előbbi nagy pontesőben verte a Miami Heatet (138–122), utóbbi tíz ponttal a Los Angeles Lakerst (103–93). Ebben a két párharcban egy–egyre alakult az összesített állás.

A Milwaukee azelső meccsen megsérülő klasszisa, Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) nélkül volt kénytelen pályára lépni, de így is tönkreverte a Miamit – már az első félidőben harminc pont fölött volt az előnye. Az ESPN kimutatása szerint a Bucks 138 pontja NBA-rekord: sohasem fordult elő korábban, hogy egy csapat ilyen sok pontot szerezzen playoffmeccsen úgy, hogy a legjobb alapszakaszi dobója nem lépett pályára. Brook Lopez 25, Jrue Holiday 24 pontot szerzett, a csapat összesen 25 triplát dobott be (ez ligarekord-beállítás), az első mérkőzésen pályára sem lépő Pat Connaughton (22 pont) egymaga hatot. A Heat legjobb dobója a 25 pontos Jimmy Butler volt, az első meccsen a kezét törő Tyler Herro értelemszerűen nem játszhatott.

ÍZELÍTŐ A BUCKS TRIPLAPARÁDÉJÁBÓL

Az első félidőben 21 pontos hátrányban lévő Minnesota a 41 pontig jutó Anthony Edwards vezetésével képes volt fordítani a nagyszünet után, még az utolsó negyedben is vezetett (98–99), de a Denver jobban bírta a hajrát, és megnyerte a rendkívül izgalmas, a liga honlapján thrillernek minősített összecsapást. A karrierje 50. NBA-playoffmeccsét játszó Nikola Jokics szokás szerint tripla-dupla közeli teljesítményt nyújtott a Nuggetsben (27 pont, 9-9 lepattanó és assziszt) – ő a ligatörténet első kosarasa, aki az első ötven mérkőzését 25 pont, 10 lepattanó és 5 assziszt fölött átlagolta a rájátszásban –, de nagyot ment a 40 pontos Jamal Murray is: neki ez volt az ötödik legalább negyvenpontos playoffmeccse (klubrekord), méghozzá úgy, hogy alapszakaszi találkozókon egész pályafutása során nem volt több ilyenje négynél…

Egy kis stat: a 21 éves és 258 napos Anthony Edwards a legfiatalabb játékos, aki legalább öt triplát bedobva 40 pont fölé jutott egy playoffmérkőzésen a ligában. (NBA History)

A első mérkőzésen megsérülő Ja Morant nem léphetett pályára a Memphisben, de csapata így is kézben tartotta az eseményeket az első negyed derekától, és Xavier Tillman (22 pont, 13 lepattanó) vezérletével legyőzte a Lakerst. Az alapszakasz legjobban védekező kosarasának megválasztott Jaren Jackson Jr. 18 pontot szerzett a hazaiaknál, LeBron James 28 ponttal és 12 lepattanóval zárt a Lakersben.