NBA: Curry álomkosara ellenére kikapott a Warriors – videó

2019.03.19. 06:55
A címvédő Golden State Warriors 111–105-re kikapott a lendületben lévő, zsinórban kilencedszer nyerő San Antonio Spurs vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

A vendégcsapatban 25 pontig jutó Stephen Curry az első negyed végi dudaszó előtt a saját hárompontos vonaláról dobott kosarat – karrierje során negyedszer talált be ötven lábnál messzebbről –, azzal egyenlített, de a második negyedtől már inkább az történt a pályán, amit a San Antonió-iak akartak.

Nagy napja volt Elfrid Paytonnak: a New Orleans 25 éves irányítója 19 ponttal, 10 lepattanóval és 11 assziszttal hosszabbításos győzelemhez segítette csapatát Dallasban, egyúttal az NBA történetének ötödik olyan játékosa lett, aki egymást követő öt mérkőzésén tripla duplát ért el.

A vonatkozó rangsort vezető Russell Westbrook négyszer tett ilyet, utána a régi idők világklasszisai, Oscar Robertson (3), Wilt Chamberlain (2), Michael Jordan (1) és mostantól Payton következik a sorban.

Összefoglaló itt!

NBA, ALAPSZAKASZ
San Antonio Spurs–Golden State Warriors 111–105 (25–25, 33–22, 24–31, 29–27)
Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 126–119
(25–32, 35–29, 27–27, 39–31)
Washington Wizards–Utah Jazz 95–116 (24–31, 21–26, 26–34, 24–25)
Boston Celtics–Denver Nuggets 105–114 (22–24, 30–31, 28–25, 25–34)
Toronto Raptors–New York Knicks 128–92 (38–29, 35–25, 28–15, 27–23)
Oklahoma City Thunder–Miami Heat 107–116 (25–27, 30–31, 20–28, 32–30)
Dallas Mavericks–New Orleans Pelicans 125–129 (34–28, 25–21, 20–35, 31–26, 15–19) – h. u.
Phoenix Suns–Chicago Bulls 101–116 (20–34, 23–22, 30–30, 28–30)
Portland Trail Blazers–Indiana Pacers 106–98 (28–31, 27–17, 33–24, 18–26)