NBA: az MVP-jelölt nélkül, Harden 45 pontjával nyert Bostonban a 76ers

D. S. B.D. S. B.
2023.05.02. 07:23
Joel Embiid hiányában James Harden vezérletével nyert Bostonban a 76ers (Fotó: Getty Images)
A legértékesebb játékos díjra (MVP) jelölt Joel Embiid nélkül, James Harden vezetésével nyert 119–115-re a Boston Celtics vendégeként a Philadelphia 76ers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) főcsoport-elődöntőjének első mérkőzésén. A Nyugati konferenciában a Denver Nuggets a másik MVP-várományos Nikola Jokics vezérletével 97–87-re legyőzte a Phoenix Sunst, 2–0-s előnybe kerülve a párharcban.

Kificamodott Joel Embiid térde, emiatt kihagyta a Philadelphia 76ers Boston Celtics elleni első mérkőzését a főcsoport elődöntőjében. Ennek ellenére a vendégek a harmadik harmadra ledolgozták az elsőben összeszedett hétpontos hátrányukat Bostonban és a 45 pontja mellett egy lepattanót szerző és hat asszisztot kiosztó James Harden triplájával nyertek 119–115-re.

Pedig a hazaiaktól Jayson Tatum 39 pontot, 11 lepattanót és öt gólpasszt tett a közösbe, Jaylen Brown 23–6–4-es, Malcolm Brogdon pedig 20–3–3-as mérleggel zárt, de a 76ersnél Harden mellett Tyrese Maxey 26–1–2-es, Tobias Harris 18–5–3-as és De’Anthony Melton 17–1–2-es mutatóval végzett, Paul Reed pedig dupla duplázott tíz ponttal és 13 lepattanóval.

Érdekesség, hogy James Harden a 76ers mindössze ötödik olyan játékosa, aki 45 pontig jut egy rájátszásmeccsen, Allen Iverson, Lee Shaffer, Wilt Chamberlain és Billy Cunningham után – igaz, előbbi hétszer is megtette ezt.

A Nyugati konferenciát megnyerő Denver Nuggets már a második meccsét vívta a főcsoport-elődöntőben a Phoenix Suns ellen, s a kiélezett első három negyed után a házigazda coloradóiak hajráztak jobban, végül a zsinórban harmadik MVP-címére hajtó Nikola Jokics vezetésével (39 pont, 16 lepattanó, öt assziszt) győzték le 97–87-re a Devin Booker (35–5–6) és Kevin Durant (24–8–3) vezette Sunst – 2–0-ra növelve előnyüket a párharcban.

A Nuggets szerb kosárlabdázója a liga ötödik olyan játékosa lett, aki legalább 20 pontig, 15 lepattanóig és öt asszisztig jut három egymást követő rájátszásmeccsen Kareem Abdul-Jabbar, Wilt Chamberlaind, Bill Russel és Tim Duncan után.

Az idény legértékesebb játékosát egyébként május 2-án hirdeti ki az NBA.

NBA
RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Boston Celtics–Philadelphia 76ers 115–119 (38–31, 28–32, 21–24, 28–32)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1
–0 a Philadelphia 76ers javára
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Denver Nuggets
–Phoenix Suns 97–87 (18–21, 22–21, 30–31, 27–14)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Denver Nuggets javára

Golden State Warriors–Los Angeles Lakers
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

Phoenix Suns–Los Angeles Clippers (4–1) – a Phoenix Suns továbbjutott
Sacramento Kings–Golden State Warriors (3–4) – a Golden State Warriors továbbjutott
Memphis Grizzlies–Los Angeles Lakers (2–4) – a Los Angeles Lakers továbbjutott