NBA: Adetokunbo visszatért, 150 pontig meg sem állt a Bucks

D. S. B.D. S. B.
2023.01.24. 07:31
Janisz Adetokunbo visszatért, és vezérletével győzött a Bucks (Fotó: Getty Images)
Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) visszatért a Milwaukee Bucksba, csapata pedig meg sem állt 150 pontig és hússzal nyert a Detroit Pistons ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Boston Celtics kilenc győzelem után szenvedett 113–98-as vereséget az Orlando Magic otthonában, míg a Houston Rocketset Jalen Green vezette győzelemre a Minnesota Timberwolves ellen, megtörve a texasiak 13 mérkőzés óta tartó vereségsorozatát.

Egy percig sem volt kérdés, ki nyeri a Milwaukee Bucks Detroit Pistons elleni vendégjátékát. A minnesotaiakhoz visszatért a görög Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo), a csapat pedig nagyszerűen kezdett, s már az első negyed derekán 36–10-re (!) lépett el, és a felvonást 49–24-re hozta. A folytatásban sem volt nagy változás, s ugyan a harmadik és a negyedik játékrészt megnyerte a Pistons – melynél Bojan Bogdanovics 33 pontot szórt –, így is simán, 150–130-ra kikapott a 29 pontot, 12 lepattanót és négy asszisztot összehozó Adetokunbo vezette Buckstól.

Egymás után kilenc győzelem után meglepő vereséget szenvedett a Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics, melynél Jaylen Brown 26–5–2-es, Jayson Tatum pedig 26–6–7-es mutatóval zárt, de az Orlando Magicnél kiválóan elosztották a pontokat a játékosok és az éllovast 100 pont alatt tartva nyertek 113–98-ra.

A Houston Rocketsnél extrát nyújtott Jalen Green (44 pont, négy-négy lepattanó és gólpassz), s az ő vezérletével a texasiak visszavágtak a Minnesota Timberwolvesnak a két nappal korábbi idegenbeli vereségért. A Rockets a 119–114-es győzelmével törte meg pocsék, 13 vereségből álló sorozatát.

A Portland Trail Blazers hazai pályán pontzáporos meccset nyert meg a San Antonio Spurs ellen 147–127-re, hiszen a hazaiak sztárjai hozták magukat: Damian Lillard (37 pont, egy lepattanó, 12 assziszt) és Jusuf Nurkic (25–11–7) egyaránt dupla duplával zárt, de Anfernee Simons is 26 pontot szórt.

Tizenegy mérkőzésből álló győzelmi sorozatának megtörése után egymás után másodszor kapott ki a nyugati második Memphis Grizzlies, amely rangadón szenvedett 133–100-as vereséget a harmadik helyezett Sacramentótól. A Kings 47 pontot szerzett az első negyedben és ebben az etapban NBA-csúcsot állított be, hiszen 12 (!) triplát süllyesztett el az ellenfél gyűrűjében.

A Utah Jazznek ezúttal is Lauri Markkanen volt a vezére a Charlotte Hornets ellen. A finn kosárlabdázó 25 ponttal és 11 lepattanóval vette ki a részét a 120–102-es sikerből.

RÉSZLETES BESZÁMOLÓ IDE KATTINTVA OLVASHATÓ!