NBA: a Celtics elrontotta Embiid ünnepét; szépített a Suns – videók

N. T.N. T.
2023.05.06. 09:19
Joel Embiid a meccs előtt a családja társaságában vette át az MVP-nek járó trófeát (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics nyerte a Philadelphia 76ers elleni elődöntős párharc harmadik meccsét a Keleti főcsoportban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, míg nyugaton a Phoenix Suns szépített a Denver Nuggets ellen.

Philadelphiában a találkozó előtt, családja körében vette át a liga legjobbjának járó díjat Joel Embiid, a Boston azonban elrontotta az ünnepét, és visszavette a pályaelőnyt.

A hazaiaknál James Harden 14 mezőnykísérletéből csak háromszor talált be, és bár Embiid eljutott 30 pontig, ő is játszhatott volna jobban.

„Úgy gondolom, a játékosoknak több felelősséget kell vállalniuk, mindenki tisztában van a szerepével. Ha nem lépünk előre, és nem vállaljuk a dobásokat, az a mi hibánk. Nekem is jobban kell teljesítenem, az elmúlt meccseken egyszerűen nem voltunk elég jók” – nyilatkozta a 114–102-re elveszített meccs után Embiid.

Embiid megkapja a Michael Jorden-trófeát

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
mceBlockPasteEnd

Nyugaton a Phoenix szépített a Denver elleni párharcban: Devin Booker nagyot játszott, egészen 47 pontig jutott, a 39 egységet termelő Kevin Duranttal összesen 86-ot vállaltak a Suns 121 pontjából.

A túloldalon Nikola Jokics a liga történetében első játékosként zárt rájátszásbeli meccset legalább 25 ponttal és legalább 15-15 assziszttal és lepattanóval – 30 pontnál, 17 asszisztnál és ugyanennyi lepattanónál állt meg. A Nuggets a harmadik negyedben fordított 15 pontos hátrányból, a záró játékrészben mégsem tudta behúzni a mérkőzést.