NBA: a Bucks–Heat hajrája ott lesz az idény legjei között

K. Zs.K. Zs.
2022.03.03. 07:38
Kettős szorításban a miami Jimmy Butler: balról Janisz Adetokunbo, jobbról Wesley Matthews támadja a milwaukee-i meccs hajrájának kulcspillanataiban (Fotó: Getty Images)
A Milwaukee Bucks fantasztikus hajrát kivágva 120–119-re legyőzte vendégét, a Keleti főcsoportot vezető Miami Heatet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint csütörtöki hajnali programjában.

Egy kilencpontos roham után a Miami 113–99-re vezetett a negyedik negyed második felére fordulva, félig zsebben volt a meccs, ám az utolsó hat percben nagyon elkapta a fonalat a Bucks, és 15 pontot vert vendégére (21–6).

Khris Middleton hármasa 13.5 másodperccel a vége előtt esett be, azzal egypontnyira olvadt a különbség, az oldalbedobás után Janisz Adetonkunbo feldobást harcolt ki, abban elcsente a labdát, így nyílt lehetőség a fordításra – és a győztes kosarat Jrue Holiday 1.9 másodperccel a vége előtt be is dobta.

Nem mindennapi fordítás volt ez: ebben az idényben mindössze ez a harmadik alkalom, hogy az utolsó hat percre fordulva 14 pontos vagy nagyobb hátrányban lévő csapat győzni tudott – miközben 488 annak rendje és módja szerint kikapott.