NBA: Butler vezérletével kiharcolta a 7. meccset a Miami – videók

I. SZ.I. SZ.
2022.05.28. 07:21
Jimmy Butler (labdával) igazi vezér volt (Fotó: Getty Images)
A Miami Heat a 47 pontos Jimmy Butler vezérletével 111–103-ra nyert Bostonban az NBA keleti főcsoportdöntőjének hatodik mérkőzésén, ezzel kiharcolta a hetedik összecsapást, amelyet otthon játszhat.

A meccsen 46 percet a pályán töltő Butler a 47 pontja mellé jegyzett kilenc lepattanót, nyolc gólpasszt és négy labdalopást is.

A Miami nagyszerűen védekezett a mérkőzésen (az első félidőben 18 pontos Jaylen Brown a másodikban csak kettőt szerzett), és gyors ellentámadásokkal lepte meg a Bostont.

A floridai csapat lelkesedése a játékvezetőket is lenyűgözte, Kyle Lowryt elfelejtették leküldeni a pályáról, miután kipontozódott, és ezt követően, másfél perccel a vége előtt, ötpontos Heat-vezetésnél kulcsfontosságú védekezéssel zavarta meg a triplát dobni szándékozó Al Horfordot.

Az eddigi hat meccsből négyet a vendégcsapat nyert meg, de az NBA rájátszásában a hetedik mérkőzések háromnegyedén hazai siker született. megjósolhatatlan, ki lesz a Golden State ellenfele a fináléban.