NBA: 23 pontos siker, söpréssel bajnok a GSW, Durant az MVP

Gobodics TamásGobodics Tamás
2018.06.09. 07:09
Steph Curryék harmadik alkalommal ünnepelhetnek bajnoki címet 2015 óta (Fotó: Twitter)<br />
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjében söpréssel, vagyis 4–0-s összesítéssel győzött a címvédő Golden State Warriors, miután a negyedik meccsen 23 ponttal, 108–85-re nyert a Cleveland Cavaliers vendégeként. A nagydöntő legértékesebb játékosának (MVP), akárcsak tavaly, idén is Kevin Durantot választották meg, aki ezúttal „csak” 20 pontot szerzett, viszont a harmadik meccsen 43-at, és összességében 28.8 pontot, 10.8 lepattanót és 7.5 asszisztot átlagolt a fináléba. A Warriors a 6. bajnoki címét szerezte meg.

Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 85–108

Söpréssel védett címet a Warriors. Ezen a találkozón már nem voltak egy súlycsoportban a csapatok, a GSW azonnal magához ragadta az irányítást és bő három perc után már tíz pont volt közte, nagyon hamar eldőltek az érdemi kérdések. Főleg Steph Curry villogott egyébként támadásban és bár a Cavs innen még visszajött, összességében kézben tartotta a meccset a vendégcsapat és ugyan a nagyszünetig nem tudta lezárni, de a Clevelanadnek komoly esélye nem lehetett. Aztán jött a harmadik negyed, ahol végleg átlépett ellenfelén Steve Kerr együttese, innentől már csak az volt a tét, hogy Curry, vagy Kevin Durant lesz-e az MVP.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu

Iguodaláék parádésan védekeztek és a két szupersztárra építve a pontokat is hozták, nem rontottak büntetőt, végül pedig különösebben jó dobóforma nélkül is sima győzelmet arattak. A Golden State így megvédte bajnoki címét, méghozzá söpréssel, amelyre utoljára 2007-ben volt példa a nagydöntők történetében, akkor a Spurs söpörte ki szintén a Cavst és szintén LeBron Jamest – a Warriors-dinasztia az utóbbi négy szezonból harmadszor lett bajnok, a „maradék" egy évben pedig megdöntötte Michael Jordanék megdönthetetlennek hitt alapszakaszrekordját. Hol a vége?

Esélytelen Cavs. Volt ugyan olyan meccs ebben a nagydöntőben, ahol jogos reményei lehettek a Clevelandnek, de ezen a találkozón már nem osztottak lapot a keleti bajnoknak - sem védekezésben nem tudták megoldani a gondjaikat a hazaiak, sem támadásban nem tudtak feljebb kapcsolni, sőt, utóbbit tekintve talán most játszottak leggyengébben. Ezúttal LeBron James sem villogott igazán (23 pont, 7/13 mezőnyből, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 6 eladott labda), rajta kívül pedig csak Kevin Love lépte túl a tíz pontot, 30 százalék alatt tripláztak, 34,5 százalékkalkal dobtak mezőnyből és bár megint leszedtek 17 támadópattanót, ezzel most sem mentek semmire - beszédes adat, hogy 13 (!) blokkot kaptak Durantéktől... Ezzel valószínűleg a jelenlegi Cavsnek be is fellegzett, ahhoz, hogy Jamest meg tudják tartani, komolyabb változtatásra van szükség.

Durant lett az MVP. A tavalyi évhez hasonlóan ismét Kevin Durantet választották a nagydöntő legértékesebb játékosának, bár ezúttal nagy volt a harc Steph Curryvel – az irányító most parádézott (37 pont, 7/15 tripla, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 blokk) elöl-hátul, míg Durant egy tripla-duplát (20 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz, 3 blokk) tett be a közösbe. Összességében Kevin Durant előző meccsen mutatott félelmetes játéka többet számított, mint Curry második mérkőzésen hozott extra teljesítménye vagy az utolsó meccsen mutatott produkcuiója, így Curry ismét lemaradt, vagyis továbbra sincs nagydöntős MVP-címe.

A Cavaliers legjobb dobói:James 23, Love 13/6, Smith 10/9, Hood 10/3
A Warriors legjobb dobói:Curry 37/21, Durant 20, Iguodala 11/9

NBA
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 85108
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Golden State javára