Vízilabda: súlyos vereséget szenvedett, 6. lett a magyar válogatott

2018.04.08. 18:43
Súlyos, nyolcgólos vereséget szenvedett a magyar férfi vízilabda-válogatott a rijekai Európa-kupa 5. helyéért rendezett mérkőzésen: Montenegró végig jobban játszva 15–7-re győzött.

A montenegrói válogatott egy pillanatnyi kétséget nem hagyott afelől, hogy ezen a mérkőzésen nincs keresnivalója az ellenfelének. Bogdan Djurdjics és Drasko Brguljan szűk négy perc alatt 2–0-s vezetéshez juttatta a délszláv együttest, a félidőben már 6–3 állt ellenfelünk neve mellett.

Az igazi kiütést a harmadik negyed hozta, amelyet Montenegró 6–2-re megnyert, Djurdjicsot nem lehetett tartani, hat góljával ő lett a mérkőzés legeredményesebbje.

Montenegró 15–7-re nyert, ezzel megszerezte az Európa-kupa 5. helyét. A sorozatot Horvátország nyerte meg, miután az esti fináléban biztosan, három góllal legyőzte a spanyol együttest.