Märcz Tamás a csütörtökön kezdődő budapesti BENU-kupán már az Eb-csapatot küldi a vízbe Fotó: Tumbász Hédi


A világliga szuperdöntője és a duisburgi felkészülési torna kellő tapasztalatokat adott a szakmai stábnak, ezért Märcz Tamás már a budapesti BENU-kupa előtt megnevezi Európa-bajnoki keretet
 
„A németországi tornán is voltak jó teljesítmények, ami megnehezítette a döntésemet, ugyanakkor különböző szakmai koncepciók miatt a világliga-csapat mellett tettem le a voksomat, hiszen a Duna Arénában ezüstérmet szerző csapatból tizenkét játékos utazhat az Európa-bajnokságra. Ami az egy cserét illeti: már a világligára is Vogel Somát szerettem volna nevezni, ám egy betegség közbeszólt. Kardos Gergely is jól teljesített mindkét tornán, elégedett voltam vele, de úgy érzem, egy hajszállal előrébb tart a Ferencváros kapusa, különösen az évközi teljesítménye volt nagyon meggyőző, így neki szavaztam bizalmat"  – indokolt a szövetségi kapitány, aki így a csütörtöktől szombatig tartó BENU-kupán Eb-csapatát küldheti harcba.

A Margitszigeten július 5-7. között sorrendben Románia, az Egyesült Államok és Ausztrália lesz az ellenfél.

A csapat munkáját a bő keretből három játékos segíti az Eb-ig: a BVSC-kapus Szakonyi Dániel, illetve a Miskolc két ifjú pólósa, Nagy Ádám és Vadovics Viktor.

A GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG! FOTÓ: TUMBÁSZ HÉDI

Az Európa-bajnoki csapat kerete:
Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Eger), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Eger), Erdélyi Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (Eger), Manhercz Krisztián (FTC), Mezei Tamás (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok)
Európa-bajnokság, 2018. július 14-28., Barcelona

1. forduló – július 16., hétfő
Montenegró–Franciaország, 11:00
Oroszország–Szlovákia, 12:30
Törökország–Görögország, 14:00
GrúziaMagyarország, 15:30
Horvátország–Hollandia, 17:00
Németország–Olaszország, 18:30
Szerbia–Románia, 20:30
Málta–Spanyolország, 22:15

2. forduló – július 18., szerda
Horvátország–Törökország, 11:00
Németország–Grúzia, 12:30
Románia–Szlovákia, 14:00
Görögország–Hollandia, 15:30
Montenegró–Málta, 17:00
Oroszország–Szerbia, 18:30
MagyarországOlaszország, 20:30
Spanyolország–Franciaország, 22:00

3. forduló – július 20., péntek
Szerbia–Szlovákia, 11:00
NémetországMagyarország, 12:30
Grúzia–Olaszország, 14:00
Törökország–Hollandia, 15:30
Oroszország–Románia, 17:00
Málta–Franciaország, 18:30
Horvátország–Görögország, 20:30
Montenegró–Spanyolország, 22:00

A 8 közé jutásért – július 22., vasárnap
A2–C3, 17:00
A3–C2, 18:30
B2–D3, 20:30
B2–D2, 22:00
 
Negyeddöntő – július 24., kedd
D1–A2/C3, 17:00
B1–A3/C2, 18:30
C1–B2/D3, 20:30
A1–B3/D2, 22:00
 
Elődöntő – július 26., csütörtök
D1/A2/C3–C1/B2/D2, 20:30
B1/A3/C2–A1/B3/D2, 22:00

Helyosztók – július 28., szombat
A 7. helyért, 16:45
Az 5. helyért, 18:15
A 3. helyért, 20:30
Döntő, 22:15