Vízilabda MK: az FTC 20, Varga Dániel csapata 10 góllal nyert

MTI, NSMTI, NS
2020.07.25. 13:02
Húszgólos győzelmet aratott a Pécs felett a Ferencváros vízilabdacsapata a Magyar Kupa csoportkörének első fordulójában a Margitszigeten.

Szegeden a Szentes 14–9-re legyőzte az A-csoport házigazdáját, míg a Varga Dániel vezette OSC 14–4-re felülmúlta a Debrecent. A délutáni két meccsen a Szentes is legyőzte a DVSE-t (10–9), majd az OSC a Szegedet páholta el 17–4-re.

Kaposváron a Szolnok fordulatos meccsen az utolsó negyedbeli remek hajrájával nyert a BVSC ellen, majd a házigazdák nagy csatában maradtak alul az UVSE-vel szemben.

A fővárosi csoportban a Miskolc hét góllal nyert a KSI ellen, akiket aztán a Ferencváros is alapos verésben részesített (22–7), miután első meccsüket a Pécset gyalulták le húsz góllal (25–5). A negyedik meccs, a Miskolc és a Pécs között 13–13-as döntetlennel zárult.

A D-csoportban Tatabányán az Eger 16–9-re legyőzte a házigazdákat, majd a Vasas három góllal verte a Honvédot (9–6).

A sorozat mostani első körében négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszanak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerezett eredményeket az együttesek tovább viszik magukkal a második körbe, ahol augusztus 1–2-án újra négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I. csoportban a „színes” csoportok 1–2. helyezettje szerepel, míg a II.-ban a 3–4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik fordulóra augusztus közepén kerül sor, ekkor a csapatok az I. és a II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021–2022-es kiírásában.

VÍZILABDA
BENU FÉRFI MAGYAR KUPA
1. FORDULÓ
A-CSOPORT (SZEGED)
Debreceni VSE–OSC 4–14
(2–3, 0–2, 1–6, 1–3)
G: Macsi M. 2, Krasznai, Nagy N., ill. Erdélyi 4, Manhercz 3, Salamon, Burián, Bundschuh 2-2, Csacsovszky E.
Metalcom-Szentes–Szeged 14–9 (4–2, 3–2, 0–3, 7–2)
G: Lajkó 4, Pellei K. 3, Fülöp 2, Mátyók, Vörös, Pellei F., Somogyi, Takács, ill. Sánta, Tóth Gy., Palotás, Baj 2-2, Boros

Metalcom-Szentes–Debrecen 10–9 (3–2, 2–1, 1–3, 4–3)
G: Garancsy 6, Hegedűs B. 2, Lajkó, Fülöp, ill. Süveges 3, Macsi M. 2, Oltean, Stefanidesz, Macsi P., Pethe
Szeged–OSC 4–17
(1–3, 1–5, 2–4, 0–5)
G: Baj, Somlai 2-2, ill. Manhercz K., Dala, Salamon 3-3, Tóth M. 2, Tóth K., Várna, Csacsovszky, Erdélyi, Hárai, Bognár B.

B-CSOPORT (KAPOSVÁR)
BVSC-Zugló–Szolnoki Dózsa 7–9
(3–2, 1–2, 2–0, 1–5)
G:
Gyárfás 3, Csapó, Batizi, Pásztor, Nagy M., ill. Konarik, Filipovics 3-3, Angyal, Pijetlovic, Kovács G.
Kaposvár VK–UVSE 10–13
(2–3, 3–3, 5–5, 0–1)
G: Langiewicz 3, Mijic, Vékony 2-2, Jajcinovic, Dobos, Horváth Á., ill. Bencz 4, Belényesi, Vámosi B. 2-2, Kardos, Molnár E., Szieben, Vigvári, Hegedűs Cs.

C-CSOPORT (MARGITSZIGET)
KSI SE–PannErgy-Miskolci VLC 9–16
(0–2, 3–6, 4–4, 2–4)
G: Hajdu 4, Dubinák 2, Tóth B., Nagy Á., Gábor, ill. Magyar 5, Biros B. 4, Seman, Vismeg Zs. 2-2, Lukács Á., Fried, Sisán
FTC-Telekom Waterpolo–PVSK-Mecsek Füszért 25–5 (5–2, 6–1, 6–1, 8–1)
G: Fekete 5, Jaksics, Német, Vigvári Vendel 3-3, Nyíri, Vámos, Funtulisz, Jansik Sz. 2-2, Kállay, Constantin-Bicari, Szabó II B., ill. Turnai, Rakonjac 2-2, Kolozsi

KSI SE–FTC-Telekom Waterpolo 7–22 (2–6, 1–5, 2–4, 2–7)
G: Pető A., Hajdu A., Dubinák 2-2, Némethy, ill. Vigvári Vendel 5, Kállay, Funtulisz, Jansik Sz. 3-3, Vámos M., Mezei T., Jaksics 2-2, Nyíri B., Constantin-Bicari
PannErgy-Miskolci VLC–PVSK-Mecsek Füszért 13–13
(5–4, 2–5, 3–3, 3–1)
G: Seman, Berki R., Vismeg Zs. Magyar, 2-2, Biros B., Vismeg B. Lukács Á., Sisán, Hornyák, ill. Csaba 4, Kolozsi, Turnai, Rakonjac 2-2, Gaszt, Palatinus, Lihotzky

D-CSOPORT (TATABÁNYA)
Eger–Tatabánya 16–9 (6–2, 3–2, 4–2, 3–3)
G: Baksa 4, Török 3, Lőrincz, Murisic 2-2, Telegdy, Rádli, Sántavy, Szőke Á., Szalai, ill. Keresztúri Mladoniczky, Korbán, 2-2, Szőke B., Tanczer, Márkus
A-Híd-VasasPlaket–Budapesti Honvéd SE 9–6
(1–0, 3–3, 5–1, 0–2)
G:
Bátori B., Vadovics, Brguljan 2-2, Bedő, Szatmári, Randelovics, ill.Decker Á. 2, Simon R., Fejős, Hosnyánszky, Ekler,

Forrás: waterpolo.hu