Női pólóválogatottunk pazar kezdés után 17 góllal verte Szerbiát

2018.07.17. 15:25
Edzésnek beillő mérkőzésen 23–6-ra győzött a magyar női vízilabda-válogatott Szerbia ellen a barcelonai Európa-bajnokságon. Gurisatti Gréta orrtöréssel, maszkban játszott, és szerzett négy gólt.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Kovács Anikó)

NŐI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BARCELONA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–SZERBIA 23–6
(9–1, 5–1, 5–3, 4–1)
Barcelona, 100
néző. V: Kikalisvili (grúz), Sztavridisz (görög)
MAGYARORSZÁG:
Gangl – Szilágyi 2, KESZTHELYI 7, CSABAI 3, Parkes 1, Leimeter 2, Illés 1. Csere: Tóth E. (kapus), GURISATTI 4, Horváth B., Szücs, Gyöngyössy 2, Garda 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
SZERBIA:
Klincov – Pantovics, Novakovics, Prica 1, Luka 1, Csorovics, Mandics 1. Csere: Petrovics (kapus), Cegar, Joszifovics, JAKOVLJEVICS 2, Vukovics 1, Rudics. Szövetségi kapitány: Dejan Jovovics
Dejan Jovovics: –
Jó tapasztalat volt nekünk ez a mérkőzés. Tisztában vagyunk a két csapat közötti különbséggel, teljesen nyilvánvaló, melyik csapat a jobb. Gyakorolhattuk az emberelőnyös támadásokat a következő mérkőzésre, a törökök ellen, amely nagyon fontos lesz nekünk.
A Bíró Attilával készült miniinterjút az összefoglaló alatt olvashatja.

A csoport további mérkőzései
Oroszország–Németország 27–5 (5–2, 7–1, 7–1, 8–1)
Spanyolország–Törökország 32–2 (5–0, 9–0, 9–1, 9–1)
Az állás: 1. Oroszország 9 pont (89–11), 2. Spanyolország 9 (72–13) 3. MAGYARORSZÁG 6 (64–24), 4. Németország 3 (16–62), 5. Szerbia 0 (16–59), 6. Törökország 0 (11–99)

Egészen az utolsó pillanatig élénk találgatás zajlott a sajtótribünön, hogy Gurisatti Gréta játszik-e. A pólósnak még a törökök elleni mérkőzésen eltört az orra, csakhogy eddig Bíró Attila szövetségi kapitány nem akarta nyilvánosságra hozni az esetet, hiszen a háttérben nagy szervezkedés zajlott, hogyan alakuljon a folytatás.

Szóval egészen az utolsó pillanatig úgy látszott, hogy a LEN-ben nem engedélyezik a maszkot, amelyet egyébként még évekkel ezelőtt Gurisattinak készítettek, és legutóbb például Garda Krisztina hordta. Aztán az első negyedben mégiscsak felcsatolta a maszkot a játékos, azaz eldőlt, vízbe szállhat. És vízbe is szállt, no nem mintha szükség lett volna teljesítményére, valószínűleg inkább csak tesztelte, milyen a maszkban játszani. Azért a rend kedvéért már a 7. percben betalált, és a folytatásban is szórta a gólokat.

A törökök elleni meccset látva azt gondolhattuk, ennél gyengébb ellenfél már nem jöhet, de az első negyed alapján még azt a színvonaltalanságot is alul tudta múlni a szerb együttes. Egy emberelőnyt belőtt az ellenfél, egyébként fórokból sem volt eredményes, míg a magyarok tetszés szerint szereztek gólokat.

Keszthelyi valami egészen parádés találatot jegyzett a 14. percben: emberelőnyben szinte a kötéltől lőtt csodálatosan a hosszúba. Ilyen részszépségek miatt csettinthettünk, no meg elismerés illeti a csapatot, hogy dacára a két csapat közötti Mariana-ároknyi különbségnek, végig nagy tűzzel, koncentráltan hajtott. Végül a törökök elleni gólgálát nem sikerült megismételni, „csak” 23–6-ra nyert a válogatott, amelyre csütörtökön összehasonlíthatatlanul nagyobb feladat, Oroszország vár.

BÍRÓ ATTILA: KICSIT SOK VOLT AZ EMBERHÁTRÁNY
– Sokáig találgattunk a sajtótribünön, mi a helyzet Gurisatti Grétával, játszhat-e vagy sem. Hogyan alakul a maszk története?
– Ki kellett bélelnünk a maszk széleit, amelyet kicsit élesnek és veszélyesnek mondtak a LEN-ellenőrök – válaszolta Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Ugyanakkor hétfőn ennél veszélyesebb valami, egy fülvédőnek az éle nyitotta fel Pohl Zoltán állát, ilyen értelemben a maszk nem annyira problémás. Megoldotta a dolgot a stáb, a gyúró és az orvos, örülünk, hogy játszott Gréta.

– Már-már úgy látszott, szinte direkt alakult úgy, hogy rendre emberhátrányba kerültek, gyakorlás céljából. Mi történt?
– Szó sincs ilyesmiről, azért nem készítem fel arra a csapatomat, hogy szándékosan kerüljön emberhátrányba. Megtették a játékvezetők, és ezt sokszor nem is értettem. Ilyen mérkőzésen kicsit soknak tartom a tizenöt emberhátrányt, függetlenül attól, hogy nem veszélyeztette a játékunkat, és tudtunk gyakorolni. Érdekes felfogás volt ez, de jobban kell alkalmazkodnunk ehhez is. Dühít egyébként a sok hátrány, mert attól függetlenül, hogy könnyebben adták a kiállításokat, néhány elkerülhető lett volna, valljuk be, mi is tehettünk volna azért, hogy kevesebb testkontakt legyen. Viszont akkor nekünk is legalább tízzel több fórt kellett volna kapnunk, amelyeket nyilván nem adtak meg, mert látták, hogy folyamatosan vezetünk.

– A törökök elleni meccsre előzetesen azt mondta, még edzésnek is kevés lesz. Ez most jobb tréning volt?
– Mindenképpen, hozzáteszem, kiadós edzéssel folytattuk a mérkőzést, de egyébként sokkal agresszívabb és fizikailag sokkal erősebb csapat volt a szerb, mint a török.

– Megúszta sérülés nélkül a csapat?
– Erre még nem merek válaszolni, mert a végén Parkes Rebecca nagy ütést kapott, szájba verték, fogprobléma is van, de majd az orvos megmondja, van-e nagyobb baj.

AZ A-CSOPORT KEDDI MÉRKŐZÉSEI
Görögország–Horvátország 21–2 (5–1, 5–1, 5–0, 6–0)
Franciaország–Izrael 9–5 (3–1, 2–3, 3–0, 1–1)
Hollandia–Olaszország 6–6 (1–2, 1–2, 2–0, 2–2)
Az állás:
1. Görögország 9 pont, 2. Hollandia 7, 3. Franciaország 6, 4. Olaszország 4, 5. Izrael 0 (9–50), 6. Horvátország 0 (9–59)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott 23–6-ra legyőzte Szerbiát, így könnyed sikerrel hangolt a csütörtöki, oroszok elleni rangadóra.

31. perc: Vukovicsot kiállították, majd Csabai félrenézett, s közben a bal alsóba küldte a labdát – igaz, a gólhoz a kapufa és a kapus segítsége is kellett. 23–6

30. perc: Csabai adta el támadásban a labdát.

29. perc: Illést küldték ki (ő ezzel ki is pontozódott), de az emberelőnnyel nem tudtak élni a szerbek.

29. perc: Gurisatti úszott meg, majd magabiztosan értékesítette a ziccert. 22–6

28. perc: Szilágyi lövését védte Petrovics, majd időt kértek a szerbek.

28. perc: Tóth védett, majd jól indított is, ám Keszthelyi lövése után ezúttal blokkoltak a szerbek.

27. perc: Leimeter passza után Keszthelyi a kapus mozgásával ellentétes sarokba, a bal alsóba ejtette a labdát. 21–6

26. perc: Gyöngyössy harcolt ki egy ötöst, amelyet Keszthelyi értékesített: a bal felső sarokba pattintotta a labdát. 20–6

25. perc: Illést állították ki, Mandics pedig azonnal góllal büntetett. 19–6

25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed, Szilágyi nyerte a ráúszást.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Véget ért a harmadik negyed. 19–5

24. perc: Illésnek is megszületett az első mai gólja. 19–5

24. perc: Újabb Jakovljevics bombagól, ezúttal a jobb felsőbe küldte a labdát. 18–5

23. perc: Gurisattira fújtak egy kontrát.

22. perc: Újabb szerb gól, Jakovljevics pókhálózza ki a bal felsőt. 18–4

21. perc: Gurisatti beúszott centerbe, s onnan sem hibázott. 18–3

21. perc: Szűcsöt, majd Szilágyit is kiküldték a bírók, Vukovics pedig közelről kihasználta a kettős emberelőnyt. 17–3

21. perc: Garda labdaszerzése után Gurisatti lefordult a védőjéről, majd gólt lőtt. 17–2

20. perc: Újabb magyar gól, ezúttal Leimeter köszönt be közelről. 16–2

19.perc: Szilágyi nem hibázik, megvan az első gólunk a második félidőben. 15–2

18. perc: Gyöngyössyt állították ki, majd Tóth két védéssel mutatkozott be.

17. perc: Elkezdődött a második félidőt, megint a szerbek hozták el a labdát.

Mind a két csapat kapust cserélt, nálunk Tóth Eszter érkezett Gangl Edina helyére.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Gangl még védett egy egész pályás lövést, ezzel véget is ért az első félidő. 14–2

16. perc: Egy másodperccel a vége előtt Szilágyi kissé balról a kapu bal oldalába küldte a labdát. 14–2

16. perc: Rendkívül messze védekeztek Csabaitól, aki közelebb hozta, majd a bal felsőbe küldte a labdát.

15. perc: Keszthelyit állították ki, de Gangl védte Jakovljevics lövését.

14. perc: Vukovicsot állították ki,majd Keszthelyi rendkívül kiszorított helyzetből lőtt gólt. Először van közte tíz: 12–2.

13. perc: A másik oldalon Horváth lövése volt veszélytelen.

12. perc: Mandics tüzelt, de a labda a blokkról elhagyta a játékteret.

12. perc: Újabb magyar kiállítás, Gyöngyössynek kell kiúsznia. Gyorsan időt is kértek a szerbek.

12. perc: Leimetert küldték ki, majd Gangl nyomta a lécre Vukovics ejtése után a labdát.

11. perc: Ez igen! Keszthelyi próbálkozott egy remek csavarral, Klincsov csak belekapni tudott. 11–2

11. perc: Kettős előnybe kerültek a szerbek, Szilágyit és Parkest is kiküldték. Ezt ki is használták a szerbek, Prica talált a kapunkba. 10–2

10. perc: Parkes maradt elöl, majd egy jó indítást után gólt szerzett. 10–1

9. perc: Elkezdődött a második negyed, ezúttal a mieink hozták el a labdát.

ELSŐ NEGYED

Beszédes statisztika: tíz lövésünkből kilenc gól lett az első negyedben…

8. perc: Horváth lőtt mellé, ezzel véget is ért az első negyed. 9–1

8. perc: Ismét Gardát állították ki, de Luka lövését blokkolták a mieink.

7. perc: Gurisatti megkapta az engedélyt, hogy medencébe szálljon, ennek örömére pedig szerzett is egy gólt. 9–1

7. perc: Jól védekeztünk a szerb időkérés után, majd a másik oldalon mi is emberelőnybe kerültünk. Ki is használtuk: Garda egy csel után kilőtte a jobb alsót. 8–1

6. perc: Szűcsöt állították ki, a szerbek pedig időt kértek.

6. perc: Azonnal itt a válasz, Gyöngyössy lefordult az ellenfeléről, majd értékesítette a ziccert. 7–1

5. perc: Gardát állították ki, a szerbek pedig megszerezték az első góljukat: Luka lövése kötött ki a jobb alsóban. 6–1

5. perc: Újabb labdaszerzés, újabb gól: Keszthelyi védekezett jól, majd labdával is gyorsabb volt, mint az ellenfele, végül közelről a kapu jobb oldalába küldte a labdát. 6–0

5. perc: Szűcs előzte meg Vukovicsot, majd az ellentámadás végén Gyöngyössy köszönt be. 5–0

4. perc: Parkes harcolt ki ötméterest, amelyet Leimeter magabiztosan értékesített, kilőtte a jobb felső sarkot. 4–0

3. perc: Illést állították ki, előnyben pedig legalább egy lövésig eljutottak a szerbek, igaz, Vukovics kísérletét Gangl biztosan hárította.

3. perc: Támadásban fújtak egy kontrát a szerbeknél, Keszthelyi megúszott, jó indítást kapott, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. 3–0

2. perc: A szerbek ezúttal sem jutottak el lövésig, nem úgy a mieink: Csabai átlövése után a kapuba pattant a labda. 2–0

1. perc: Megvan a vezetés, Keszthelyi egy remek ejtéssel a kapu bal oldalába küldte a labdát. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A szerbek hozták el a ráúszás után a labdát, így ők támadhatnak először.

Fehér sapkában a mieink, kékben a szerbek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Szerbia mérkőzés a női vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A torna első napján az előző két Európa-bajnokság győztese csapott össze egymással, és a hazai válogatott, azazSpanyolország könnyedén nyert (13–9) Bíró Attila csapata ellen.A mieink a második meccsükön könnyed győzelmet arattak: 32–5-re győzték le Törökországot.

A szerbek az első fordulóban 9–8-re kikaptak a németektől, majd a második körben Oroszország 27–2-re kiütötte őket.

A születésnapos Garda Krisztina szerint mindenki ellen úgy kell vízbe szállnia a válogatottnak a Eb-n, mintha a világ legjobbjai ellen játszanának. Meccs előtti várakozások egyenesen Barcelonából itt!