Iskolajáték a németek ellen, 26–1-re nyert a női pólóválogatott

2018.07.21. 15:21
A magyar válogatott könnyed győzelmet aratott a németek felett (Fotó: Kovács Anikó)
Edzésnek is könnyed meccsen 26–1-re győzött a magyar női vízilabda-válogatott Németország ellen a barcelonai Európa-bajnokság B-csoportjának 5., utolsó fordulójában, és a második helyen jutott be a negyeddöntőbe, ahol Olaszország lesz az ellenfele.

NŐI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BARCELONA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 26–1
(8–0, 7–1, 4–0, 7–0)
Barcelona,
170 néző. V: Kuniková (szlovák), Dutilh-Dumas (holland)
MAGYARORSZÁG: Tóth E. – Keszthelyi 2, Szilágyi 1, SZÜCS 3, HORVÁTH B. 3, Illés 2, Leimeter 2. Csere: GANGL (kapus), GURISATTI 5, Gyöngyössy 1, CSABAI 4, Garda, Parkes 3. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
NÉMETORSZÁG: Saurusajtis – G. Deike 1, I. Deike, Fry, Krukenberg, Gelse, Vosseberg. Csere: Vunder, Hinz, Stiefel, Adamski, Eggert. Szövetségi kapitány: Ania Skibba
Gól – emberelőnyből: 7/6, ill. 5/1
Ania Skibba:
– Nagyon jó meccset játszottak a magyarok, briliánsan pólóztak. Gólokra van szükségünk, és többet kell próbálkoznunk. Minden ilyen erős rivális ellen játszott mérkőzés jó tapasztalat számunkra, örülök, ha megmutatkozik egy probléma, és akkor igyekszünk megoldani. Próbáltuk védeni magunkat, de még így is sok gólt lőttek, talán túl sokat is.

BÍRÓ ATTILA: EZ A CSAPAT BÁRKIT MEG TUD VERNI

– Milyen részcélokat tűztek ki a mérkőzés előtt?
– Kevés részcélt fogalmaztunk meg, főleg azt, hogy az úszóedzéssel együtt komplett legyen a nap – mondta Bíró Attila, a női válogatott szövetségi kapitánya. – Kapnak még egy fél nap szabadságot, hiszen vasárnaptól már célegyenesbe fordulunk, illetve hétfőtől sűrűsödik a program, és már semmi olyanra nem lesz idő, ami pénteken még belefért, például közös vacsora, közös ebéd, egyéni program. Amint megtudjuk az ellenfelünket, holnaptól gőzerővel készülünk ellene. Igazából személy szerint én már most is lejátszottam volna a negyeddöntőt, de azt hiszem, a csapat is így érzett. Már nagyon várjuk, és valójában hétfőn kezdődik az Európa-bajnokság.

– Mintha jobban sikerült volna felpörögni, mint az előző két, könnyű mérkőzésre. A partról hogy látta?
– Ez annak köszönhető, hogy a pénteki fél szabadnap után fejben jobban kipihenték magukat, voltak, akik strandoltak, mások jobbra-balra elmentek, ez biztosan jót tett nekik.

– Ha már említette, hogy szívük szerint játszanának: mennyire kell visszafogni magukat?
– Lehet, hogy kicsit vissza kell fogni őket, ám igyekszem kompenzálni, hogy ne görcsöljenek rá, fejben lazán, de persze teljes koncentráltsággal végezzék az edzéseket. Azokat a taktikai elemeket gyakoroljuk, amelyeket várhatóan játszunk a leendő ellenfél ellen, és mellette felesleges rágörcsölni, mert ez a csapat bárkit meg tud verni. Nyilván az ellenkezője is igaz az első hatot nézve.

– Elérték már azt az állapotot, amelyet tervezett?
– Mindig lehet javulni, de bízom benne, hogy hétfőn olyan állapotban leszünk, és olyan játékot tudunk nyújtani, amely elég ahhoz, hogy megnyerjük a negyeddöntőt.

– Van kívánság, hogy ki legyen az ellenfél?
– Az a kívánságom, hogy hétfőn nyerjünk.

Egy újabb, az utolsó a „le kell játszani” mérkőzések sorában, azaz a női válogatott Németország ellen zárta a B–csoportot a barcelonai vízilabda Európa-bajnokságon.

Az első támadás nagyjából előrevetítette, mire is számíthatunk a meccsen: a balkezes Horváth Brigitta kapta meg a labdát centerben, majd egyszerűen és szépen beejtette a labdát. A magyarok az első negyedben percenként lőttek gólt, mi Gyöngyössy Anikó csavarját emelnénk ki a nyolcból.

A válogatott nem vette egyébként félvállról a találkozót, Bíró Attila szövetségi kapitány folyamatosan magyarázott a partról a játékosoknak, és Tóth Eszter is legalább ilyen elánnal irányított a kapuból.

A német kispad úgy ünnepelt a 11. percben, mintha egyenlített volna, holott Felicitas Saurusajtis csupán megfogta Szilágyi Dorottya lövését. A lefordulásból az ellenfél megszerezhette volna az első gólját, de hát olyan lassan úszott a német játékos, hogy könnyedén utolérték. Másfél negyed után, tízgólos különbségnél pedig rá is számolt a közönség a riválisra – a látottak nem sok izgalmat ígértek a folytatásra. Gesa Deike kicsivel a vége előtt azért megszerezte a becsületgólt, ezért „csak" 15–1-gyel fordultak a felek.

A harmadik negyedre érkezett Gangl Edina, így az oroszok elleni mérkőzés után tovább javíthatta a védési mutatóját. Ezt olyan hatékonyan tette, hogy két negyed alatt egyszer sem vették be a kapuját, bezzeg a közönség húszig is elszámolhatott.

A magyar válogatott végtelenül sima meccsen 26–1-re győzött, és – mint a késő esti, 12–11-es hazai sikert hozó spanyol–orosz mérkőzés után kiderült – a csoport második helyén zárt.

A mieink ellenfele Olaszország lesz a hétfői negyeddöntőben.

TOVÁBBI MAI MÉRKŐZÉSEK
A-CSOPORT
Izrael-Horvátország 7–7 (1–0, 0–1, 2–2, 4–4)
Olaszország-Franciaország 11–3 (3–1, 2–1, 2–0, 4–1)
Hollandia-Görögország 8–7 (1–1, 1–1, 2–3, 4–2)
A csoport végeredménye: 1. Hollandia 13 pont, 2. Görögország 12, 3. Olaszország 10, 4. Franciaország 6, 5. Izrael 1 (18–73), 6. Horvátország 1 (19–90)

B-CSOPORT
Szerbia–Törökország 9–6
(3–0, 1–0, 2–3, 3–3)
Spanyolország–Oroszország 12–11 (2–2, 4–3, 2–3, 4–3)

6. Törökország5526–1200
26-szor ünnepelhettek gólt a mieink a németek ellen (Fotó: Kovács Anikó)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, 25 góllal, 26–1-re legyőztük a németeket.

32. perc: Csabai előtt megnyílt az út, közelről a bal felső sarokba vágta a labdát. 26–1

31. perc: Újabb Csabai-gól, ezúttal átlövésből a bal oldali kapufa segítségével talált be. 25–1

30. perc: Szilágyi került ziccerbe, de Saurusajtisba vágta a labdát.

29. perc: Időt kértek a németek.

29. perc: Ez is bent van, Csabai ejtése a lécről pattant a németek kapujába. 24–1

28. perc: Gangl védett egy gyenge csavart, majd indította Szűcsöt, aki közelről átejtette a német kapust. 23–1

27. perc: Szűcs kapott remek bejátszást jobbról, majd közelről a kapuba húzta a labdát. 22–1

26. perc: Horváth lőtt remek gólt, a kapu jobb oldalába küldte a labdát, így már húszgólos a különbség. 21–1

25. perc: Emberelőnybe kerültünk, Parkes pedig megszerezte a 20. magyar gólt. 20–1

25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed is, Szilágyi pedig negyedszer is elhozta a labdát.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Véget ért a harmadik negyed, 19–1-re vezetünk.

24. perc: Gurisatti használta ki a német kapus hibáját, könnyedén átejtette. 19–1

23. perc: Leimeter kapott j labdát Illéstől, majd kissé kiszorított helyzetből a jobb felső sarokba küldte a labdát. 18–1

23. perc: Gurisattit állították ki, de az emberfórral megint csak nem tudtak élni a németek, Illés blokkja jelentette a végállomást.

21. perc: Ismét időt kértek a németek.

21. perc: Illés ezúttal nem szórakozott, felvitte a labdát, majd távolról a német kapuba zúdította. 17–1

20. perc: Ez már bent van, Horváth közeli lövése után szereztük meg a 16. találatunkat. 16–1

20. perc: Kicsit visszaestünk, sok a pontatlanság támadásban.

18. perc: Gangl védte Deike ejtését, majd a kipattanót begyűjtő Gelse próbálkozását is.

17. perc: Az első két támadásunk nem sikerült, mindkétszer a németek szerezték meg a labdát.

17. perc: Elkezdődött a második félidő, ezúttal is megnyertük a ráúszást.

Gangl érkezik a kapunkba a második félidőre.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Véget ért az első félidő, két negyed után 15–1-re vezetünk.

16. perc: Azonnal érkezett a magyar válasz, hat másodperccel a dudaszó előtt Leimeter talált be. 15–1

16. perc: Illést állították ki, majd az emberelőnyből Deike szerezte meg a németek első gólját. 14–1

15. perc: Parkes harcolt ki emberelőnyt, majd Csabai a labdával közelebb úszott a kapuhoz, végül a bal felsőbe lőtt. 14–0

15. perc: Ez is bent van a jobb felsőben, Szűcs bombájánál esélye sem volt a német kapusnak. 13–0

14. perc: Ismét jól járattuk a labdát, az akció végén pedig Parkes továbbította a labdát a jobb alsóba. 12–0

13. perc: Gurisatti szakadt el a védőjétől, majd kapta a labdát is, közelről pedig a kapu jobb oldalába lőtt. 11–0

13. perc: Hiába az emberfór, Vosseberg mellédurrantott.

12. perc: Egy jól kivédekezett német támadás után Tóth indította Gurisattit, aki közelről gólra váltotta a helyzetet. 10–0

12. perc: Megszületett a második negyed első magyar gólja, az üresen maradt Parkes küldte a jobb alsóba a labdát közelről. 9–0

11. perc: Szilágyi úszott meg, de a ziccerét nagy bravúrral Saurusajtis hárította.

10. perc: Parkes is megpróbálkozott egy csavarral, de a labda a kapufát találta el.

9. perc: Csabai kísérletezett, de Saurusajtis oldalra nyomta a léc alá tartó labdát.

9. perc: Elkezdődött a második negyed, Szilágyi ismét elhozta a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Véget árt az első negyed, 8–0-ra vezetünk.

8. perc: Gurisatti úszott meg, majd közelről kitempózta a kapust, s a klc alá küldte a labdát. 8–0

7. perc: Deikét állították ki, néhány másodperccel később pedig Keszthelyi pattintotta a labdát a német kapuba. 7–0

6. perc: Emberelőnybe kerültek a németek, de szinte azonnal megszereztük a labdát.

6. perc: Keszthelyi átlövése után is utat talált a labda a kapuba. 6–0

5. perc: Gyöngyössy kapott jó bejátszást, majd a védőjével a hátán remek csavargólt küldött a kapuba. 5–0

4. perc: Gurisatti néhány lóba után kissé balról védhetetlenül lőtte ki a kapu bal felső sarkát. 4–0

3. perc: Ezúttal Gyöngyössy harcolt ki kiállítást, a Keszthelyinek szánt bejátszás azonban pontatlan volt.

3. perc: Időt kértek a németek.

3. perc:Szilágyi is beköszönt, senkitől sem zavartatva lőhetett a németek kapujába. 3–0

2. perc: Emberelőnybe kerültünk, majd két passz után ki is használtuk azt: Illés bombázott a kapuba egy remek bejátszás után. 2–0

2. perc: Fry lövése nem okozott gondot Tóthnak, a másik oldalon pedig Horváthot szerelték.

1. perc: Azonnal megszereztük a vezetést, Horváth emelte át közelről a német kapust. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, Szilágyi nyerte az első ráúszást.

A mieink fehér, a németek kék sapkában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Németország mérkőzés a női vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének utolsó, 5. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott a házigazda spanyolok elleni vereséggel kezdte az Eb-t (9–13), azóta azonban mind a három mérkőzését megnyerte: sorrendben Törökországot (32–5), Szerbiát (23–6) és a Oroszországot (8–7) győzték le a mieink.

A németek a nyitányon 9–8-ra legyőzték Szerbiát, majd a spanyoloktól (2–27) és az oroszoktól (5–27) is 27 gólt kaptak. A 4. körben megszületett a második sikerük: 12–9-re verték a törököket.

Mivel a magyar válogatott várhatóan második lesz, míg az A-csoportban az olasz harmadik, Keszthelyi Rita és társai minden bizonnyal az olaszokkal csapnak össze az elődöntőbe jutásért.

„Közös ebéden vett részt a csapat, aztán gyakorlatilag szabad programot adtam a lányoknak – mondta Bíró Attila szövetségi kapitány. Mindenki azt csinálhatott, amit akart. Mondtam nekik, menjenek be a városba, sétáljanak vagy tegyenek, amit gondolnak, a lényeg az, hogy kapcsolódjanak ki, és semmi olyasmit ne csináljanak, ami a vízilabdára emlékezteti őket. Egy ilyen sorozatban fontos a pihenő, nem lehet állandóan csak a pólóval foglalkozni. Csak most van alkalmam lazábbra engedni a gyeplőt, utána visszatér a szigorú menetrend, amelyben szinte csak enni és aludni van ideje a játékosoknak.”

„Elsősorban annak örülök, hogy a védekezésünk stabilabb volt, mint a spanyolok ellen. Az én teljesítményem is azért lett jobb, mert összeállt a csapatmunka. A szerbek elleni meccs előtt is mondtam, nekem az ilyen mérkőzések adnak önbizalmat, nem pedig a nagy különbségű győzelemmel végződők. Az oroszok legyőzése után elhisszük, hogy meg tudjuk csinálni, ráadásul a spanyolok elleni meccs után fontos volt a siker a lelkünknek” – tekintett vissza az oroszok elleni sikerre Gyöngyössy Anikó, a válogatott centere.