Női vízi Euroliga: háromgólos hátrányban a Dunaújváros

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.02.24. 18:49
A Dunaújváros hazai medencében 13–10-re kikapott az olasz Orizzonte csapatától a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén, így jelentős hátrányból várhatja a március 17-i idegenbeli visszavágót. Az UVSE házigazdaként döntetlent játszott a Padovával.

VÍZILABDA, NŐI EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK GRAPHICS–ORIZZONTE CATANIA (olasz) 10–13 (2–3, 6–2, 1–4, 1–4)
Dunaújváros, 300
néző. V: Mauss (német), Dreval (orosz)
DUNAÚJVÁROS: Aarts – SZILÁGYI D. 4, GURISATTI G. 3, Horváth B., Garda 1, Vályi V., Mchunu 2. Csere: Kiss A. (kapus), Vályi F., Mahieu, Luka, Ziegler, Brezovszki. Edző: Mihók Attila
ORIZZONTE: A. JOHNSON – Ioannou 1, GARIBOTTI 2, BIANCONI 4, AIELLO 3, Marletta, Van der Sloot 1. Csere: Grillo, Palmieri 1, Morvillo, Riccioli 1, Lombardo. Edző: Martina Miceli
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Gurisatti G. (30. p.)
Mihók Attila:
– Az első félidei eredménnyel a mérkőzés előtt is kiegyeztem volna, de sajnos a második félidőben kemény fizikai párharcba kerültünk, amelyből rosszul jöttünk ki. Az emberhátrányos játék felőrölte erőnket, és így támadásban sem tudtunk jó teljesítményt nyújtani. A mérkőzésen többször volt fordulópont, de jobb eredményre számítottunk.
Martina Miceli: – Az első félidőben mutatott játékkal nem vagyok elégedett, a végeredmény viszont örömre ad okot. Nagyon boldogok vagyunk, nagyszerű győzelmet arattunk, bár úgy gondolom, tartogat még izgalmakat a visszavágó, nem zárult le ez a párharc. Igyekszünk felkészülni a következő fordulóra, szeretnénk kijavítani a hibáinkat.

A meccs elején a Dunaújváros 2–0-ra, majd a nagyszünetig 8–5-re elhúzott, ám a találkozó második felében gyökeres fordulat következett be. Az olasz együttes a harmadik játékrészben 9–9-nél utolérte a magyar csapatot, majd – már a befejező nyolc percben – 11–9-re meglépett. A négyszer is eredményes Szilágyi Dorottya még visszahozta a reményt (10–11), de egyenlítés helyett két vendégtalálat következett, s háromgólos vereség lett a vége.

UVSE–PlEBISCITO PADOVA (olasz) 7–7 (1–1, 3–2, 2–2, 1–2)
Hajós Alfréd Sportuszoda, 300
néző. V: Markopolu (görög), Teixido (spanyol)
UVSE: GANGL – KESZTHELYI 2, Csabai 1, Szücs G., Takács V. 1, Sevemich 1, Steffens 2. Csere: Kiss L., Parkes, Pap M., Gyárfás D. Edző: Benczur Márton
PADOVA: Teani – Barzon 2, Casson, Queirolo 1, Tielmann, MILLO 4, Savioli. Csere: Gottardo, Chiappini, Sohi, Dario, Nencha. Edző: Stefano Posterivo
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 8/3
Kipontozódott: Savioli (27. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Csabai, Queirolo (27. p.)
Benczur Márton:
– Elismerésem a Padovának, igazságos eredmény a döntetlen. Csapatom az év eddigi leggyengébb teljesítményét nyújtotta, meglepő volt az ideges, kapkodó játék. Szerencsére két mérkőzésből áll ez a párharc, amiből egy még hátravan.
Stefano Posterivo: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, az ellenfél remek támadó játékosait jól tudtuk semlegesíteni, nagyon nehéz visszavágóra számítok.

Váltott vezetéssel jutottak el a csapatok 4–4-ig, amikor is – a harmadik negyedben – a végül kétszer eredményes Keszthelyi Rita, majd a holland Vivian Sevenich révén 6–4-re ellépett az előző kiírásban LEN-kupát nyert magyar együttes. Az utolsó nyolc percben Csabai Dóra alakította 7–5-re az állást, de nem lett meg a hazai győzelem. Előbb szépített a Padova, majd 53 másodperccel a vége előtt ki is egyenlített, így immár az olasz csapat várhatja kedvezőbb helyzetben a három hét múlva esedékes visszavágót.