Női vízi Euroliga: azok a kapufák… – 4. lett az UVSE

2018.04.21. 12:48
Benczur Márton vezetőedző magyaráz az UVSE játékosainak (Fotó: Madar Dávid)
Az UVSE ötméteresekkel kikapott a női vízilabda Euroliga bronzmérkőzésén az olasz Ekipe Orizzontétől.

Az UVSE 17–8-ra kapott ki az elődöntőben a Sabadelltől, és félő volt, hogy a bronzmérkőzésen is sima vereséget szenved, az első negyed után ugyanis 3–0-ra vezetett az Orizzonte.

A második negyed azonban pont fordítva alakult, így 3–3-as állásnál cseréltek térfelet a felek.
Az utolsó negyedben 6–5-ös UVSE-vezetésnél bő fél perc volt hátra, amikor a cataniai csapat egyenlített, kiharcolva az ötmétereseket.

Ebben a mieink első négy dobója nem hibázott, Gangl Edina viszont védett egy olasz próbálkozást. Csabai Dóra tehát a bronzéremért lőhetett, de a jobb oldali kapufát találta el. Az Orizzonte egyenlített, majd Szücs Gabriella következett, aki az első magyar ötméterest belőtte. Másodszor viszont a bal oldali kapufát találta el, az ellenfél pedig nem hibázott, az UVSE-nek így a negyedik hely jutott.

A finálét a házigazda, orosz Kirisi nyerte meg. Az orosz csapat a 8–8-as végeredményt követő ötméteres-dobásban pontosabbnak bizonyult a spanyol Sabadellnél, így Euroliga-győztes lett.

NŐI VÍZILABDA EUROLIGA, NÉGYES DÖNTŐ, KIRISI
DÖNTŐ

Kirisi (orosz)–Sabadell (spanyol) 8–8 (3–3, 2–0, 1–2, 2–3) – ötméteresekkel: 5–4

A 3. HELYÉRT
EKIPE ORIZZONTE CATANIA–UVSE 6–6 (3–0, 0–3, 2–1, 1–2) – ötméteresekkel: 5–4
Kirisi. V: Uhlig (német), Miskovics (montenegrói)
CATANIA: JOHNSON – Ioannu, GARIBOTTI 2, Bianconi 1, Aiello 1, Marletta 1, Van der
Sloot. Csere: Grillo, PALMIERI 1, Morvillo, Riccioli, Lombardo. Edző: Martina Micelli
UVSE: GANGL – SZÜCS 1, Keszthelyi 1, Tóth-Csabai 2, Parkes, Steffens, SEVENICH 2. Csere: Mucsy, Pap Mónika, Gyárfás D., Kiss E., Takács V.
Edző: Benczur Márton
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Benczur Márton: – Örülök, hogy fel tudtunk állni az elődöntő után, és megmutattuk az igazi
arcunkat. Az első negyed értékelhetetlen játéka után szépen visszajöttünk a meccsbe,
irányítottuk is a játékot, de ismét bebizonyosodott, hogy ha egy csapat nem lövi be a
helyzeteit, akkor nem tud nyerni. A Catania egy hajszállal higgadtabb volt a végén, ezen múlt
az éremszerzés. Ezzel együtt elismerésem a csapatnak az Euroliga-szezonért, egy meccset
veszítettünk el a rendes játékidőben, egyet ötméteresekkel, amellett volt még egy
döntetlenünk, az összes többi találkozón pedig győzni tudtunk.