Nagy verést mért a törökökre a női pólóválogatott

2018.07.15. 13:48
Szücs Gabriella (jobbra) és a török Dilara Burali (Fotó: MTI)
A spanyoloktól elszenvedett vereség után könnyed győzelemmel folytatta az Eb-t a magyar női vízilabda-válogatott a nem túl erős Törökország ellen. Csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer a csapat, végül 27 gólos különbség lett a vége a Barcelonai Európa-bajnokságon.

NŐI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BARCELONA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 32–5
(8–1, 5–1, 9–1, 10–2)
Barcelona, 65
néző. V: Kikalisvili (grúz), Kunikova (szlovák)
MAGYARORSZÁG:
Tóth E. – Keszthelyi 5, Szilágyi 4, Garda 1, GURISATTIi 5, Horváth B. 3, Illés 2. Csere: Csabai 2, SZÜCS 2, PARKES 6, Leimeter 1, Gyöngyössy 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
TÖRÖKORSZÁG:
Aidinlik – Kus 2, Altan, Burali 2, Elma 1, Kose, Ozgumus. Csere: Baki (kapus), Visha, Temel, Colak, Cengiz, Duran. Szövetségi kapitány: Hakan Sahbaz
Gól – emberelőnyből:
11/8, ill. 6/1
Bíró Attila: –
Közepes edzésnek megfelelt a meccs, de a tréning második része most következik, hosszabb úszás vár a lányokra, így lesz teljes a nap és a mérkőzés. Az volt az egyik cél, hogy mindenki lőjön gólt, ez sikerült, illetve a lefordulásos játékban a kialakított helyzetekkel éljenek, ez pontosan harminckétszer összejött, ami pozitív. A szerbek ellen valószínűleg születik majd ennyi gól, de nem lenézve őket magabiztos győzelmet várok.
Hakan Sahbaz: –
Reális a két csapat közötti különbség, a magyar csapat sokkal-sokkal erősebb nálunk. Mi csak tanulhatunk tőlük, és egyáltalán: hálásak vagyunk, hogy ilyen csodálatos eseményen, környezetben szerepelhetünk.

Még gyakorolni sem lehet ellenük – vetítette előre még szombat este Bíró Attila szövetségi kapitány, hogy mennyire egyoldalú mérkőzés várható Törökország ellen a csoport második fordulójában. És valóban, amikor kevesebb mint három perc alatt 4–0-ra vezettek Keszthelyi Rita és társai, vagy 13–2-re fél perccel a félidő előtt, nehéz volt szakmailag elemezni a maroknyi magyar szurkoló előtt zajló találkozót.

Érdekességként feljegyezhettük, hogy 7–1-nél éppen ugyanannyi előnyt értékesített a török, mint a magyar válogatott (egyből egyet), vagy akkor nulla százalékkal védett Tóth Eszter, hiszen a fórból leadott löketet leszámítva nem érkezett lövés a kapujára... A törököknek gyakran akadt gondjuk azzal, hogy egyáltalán a félpályán áthozzák a labdát, máskor viszont egészen határozottan védekeztek. A magyar csapat végig komolyan vette a meccset, mindenki betalált, legfőbb pozitívumként pedig túlesett a kötelező győzelmen.

További eredmények

A-csoport
Hollandia–Izrael 20–2
(8–0, 7–0, 3–0, 2–2)
Franciaország–Horvátország 17–6 (4–1, 2–2, 6–1, 5–2)
Görögország–Olaszország 7–6 (3–2, 2–2, 1–2, 1–0)
A csoport állása: 1. Hollandia 6 pont (41–3), 2. Görögország 6 (19–11), 3. Olaszország 3 (27–9), 4. Franciaország 3 (22–18), 5. Horvátország 0 (7–38), 6. Izrael 0 (4–41)

B-csoport
Oroszország–Szerbia 27–2
(6–1, 8–0, 3–1, 10–0)
Németország–Spanyolország 2–27
(2–7, 0–7, 0–7, 0–6)
Az állás: 1. Oroszország 6 pont (62–6), 2. Spanyolország 6 (40–11), 3. MAGYARORSZÁG 3 (41–18), 4. Németország 3 (11–35), 5. Szerbia 0 (10–36), 6. Törökország 0 (9–67)

NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, könnyedén győzött a magyar csapat. 32–5
32. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de Szilágyi lövését védte a kapus. Maradt nálunk, és Szücs közelről bepofozta a harminckettediket. 32–5
32. perc:
Magyar támadással indult az utolsó perc is, de kontrát fújtak Gurisattinál.
31. perc: Szücs
labdát szerzett, indított, Gurisatti Horváthhoz játszott, aki jobbról a jobb fölsőbe lőtt. 31–5
31. perc: Megvan a harmincadik. Szilágyi
most a hosszú sarkot választotta balról, és a kapusnak esélye sem volt. 30–5
31. perc: Kus
lőni nem tudott, eldobta a labdát.
30. perc:
A török támadás ezúttal is hamar véget ért, de hiába szereztünk emberelőnyt, nem sikerült a gólszerzés.
29. perc:
Gyors labdaszerzés után végre Szücs is betalált, ezzel minden magyar mezőnyjátékos eredményes volt már. 29–5
29. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Szilágyinak pedig ezúttal bejött a rövid sarok. 28–5
28. perc:
Megint labdát szereztünk, és a fonalat nagyon elkapó Parkes ismét a jobb alsót választotta. 27–5
27. perc: Parkes
nem állt le, addig rángatták, amíg belebokszolt a labdába, amely a jobb alsóba vánszorgott. 26–5
26. perc:
Szép bejátszás után Parkes használta ki a helyzetét közelről. 25–5
26. perc:
Hatottak az edzői szavak, Kus kintről szépen ejtett a magyar kapu bal fölső sarkába. 24–5
26. perc: Emberelőnybe került Törökország, és gyorsan időt is kértek.
26. perc:
Labdát szereztünk, Szilágyi akart gólt lőni, de Aydinlik megint túljárt az eszén.
25. perc:
Azonnal jött a válasz, Gyöngyössy lőtt szép gólt. 24–4
25. perc:
Hihetetlen török gól... Burali ejtette rá távolról, a labda a kapufáról Tóthra hullott, onnan pedig a hálóba. 23–4
25. perc:
Elhoztuk a labdát, Leimeter megúszott, kapta a labdát, és a jobb alsóba lőtt. 23–3
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Vége a harmadik negyednek, már majdnem húsz gól a különbség. 22–3
24. perc:
Maradt még egy kis időnk, jól kijátszottuk, és Gurisatti volt megint eredményes. 22–3
24. perc:
Magyar emberelőny, Keszthelyi felkínálta Gurisattinak, aki közelről a hálóba lőtt. 21–3
24. perc:
Török emberelőny végén Elma kintről nagyon szépen lőtt a jobb fölsőbe. 20–3
23. perc: Burali
lövése a magyar blokkban halt el, majd Keszthelyi harcolt ki szabaddobást, és nem sokkal később Parkes csavart centerből a bal alsóba. 20–2
22. perc: Illés
jó védekezése után gyorsan indította Szilágyit, aki éles szögből a kapust találta el. Maradt a labda nálunk, és Keszthelyi a bal alsóba lőtt. 19–2
22. perc:
Nem sokra mentek vele, mert labdát szereztünk, ráadásul Kust kiállították, Szilágyi pedig villámgyorsan lőtt kintről a jobb fölsőbe. 18–2
21. perc: Török időkérés.
21. perc:
Sarokdobás után megjárattuk a labdát, majd Keszthelyinél kontrát fújtak.
21. perc: Illés
megint labdát szerzett, indította Szilágyit, de Aidinlik védett. Sarokdobás.
21. perc:
Semeddig sem tartott a török támadás, Keszthelyi bemozdult, és az érkező labdát kapásból zúdította a hálóba. 17–2
20. perc:
Labdát szereztünk, Illés pedig ziccerből a bal alsóba lőtt. 16–2
20. perc: Keszthelyit
hagyták egyedül, aki közelről elrakta a labdát Aidinlik mellett. 15–2
19. perc:
Emberelőnybe kerültek a törökök, de hiába, mert Garda lehalászta a labdát.
19. perc:
Labdát szereztünk, aztán egy kiállítást, de a kapufa megint a törökökkel volt.
18. perc: Keszthelyi
lövése a kapufáról jött ki, de megszereztük, Csabai pedig a bal fölsőbe lőtt. 14–2
17. perc:
Megint Gyöngyössy küzdött centerben, szerzett egy emberelőnyt. Aztán véletlenül megszólalt a duda, és miután mindezt tisztázták, folytatták a meccset.
17. perc: Gyöngyössyt kiállították, emberhátrányba kerültünk. Kus lövése törököt talált, jöhettünk előre.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, ezúttal a törökök hozták el a labdát.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek, újabb négy góllal hízott a különbség. 13–2
16. perc:
Labdát szereztünk Parkes révén, majd Keszthelyi a kapufát találta el, a kipattanót viszont megszereztük. Egy másodperccel a vége előtt Keszthelyi pöckölt, de fölé.
16. perc: Horváthot
hagyták egyedül a jobb oldalon, ő pedig nagyon pontosan lőtte ki a jobb alsót. 13–2
15. perc.
Jó blokk után indulhattunk, de Horváth elvesztette a labdát.
15. perc:
Végre egy gyors labdaszerzés, Szücs került helyzetbe, de inkább Parkeshoz játszott, aki a bal alsóba lőtt. 12–2
14. perc:
Ezúttal Illés lőtt egy nagyot, de a bal kapufa mentett.
14. perc: Keszthelyi
rúgott oda lábbal, kiállították. Jöttek is a törökök, de nem sikerült az elgondolásuk, labdát vesztettek.
14. perc: Török időkérés.
13. perc: Gyöngyössy
kapta centerben a labdát, de nem ment vele sokra, mert szerelték.
12. perc: Kus
lövését mentette Tóth Eszter, így maradt a labda náluk, de nem sokáig.
11. perc:
Egy újabb gyors indítás után Gurisatti maradt egyedül a kapussal, és némi lóba után a bal fölsőbe lőtt. 11–2
11. perc:
Igen gyorsan jött a magyar válasz, Csabai Dóra lőtte ki a kapu bal oldalát. 10–2
11. perc: Kus
harcolt meg a labdáért, majd jól vette észre Buralit, aki közelről a hálónkba lőtt. 9–2
10. perc:
Megint labdát szereztünk, és megint támadhattunk, Gurisattit hagyták egyedül a bal oldalon, ő pedig kapásból a rövid sarokba lőtt. 9–1
9. perc:
Nem jutottak lövéshez a törökök, Csabai gondolta úgy, hogy egy ejtéssel becsapja a törökök imént beállt kapusát, Bakit, de eléggé fölé ment a labda.
9. perc: Gyöngyössy
fordult be, de aztán elvesztette a labdát, jöhettek a törökök.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, elhoztuk a labdát.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, ahogy vártuk, biztosan vezetünk. 8–1
8. perc:
Pikk-pakk véget ért a török támadás, ráadásul emberelőnybe kerültünk, viszont a lövés a blokkról kiment.
7. perc:
Kontrát fújtak nálunk, de aztán Parkes labdát szerzett, Csabai Gurisattihoz játszott, aki közelről lőtt a jobb alsóba. 8–1
7. perc: Szépítettek a törökök! Kus,
a csapat gólfelelőse lőtt a hálóba. 7–1
7. perc:
Óriási a különbség a két csapat között, a törökök lényegében lövésig sem jutnak el. Most viszont kaptak egy emberelőnyt. Parkes ment ki.
6. perc: Csabai
szinte a félpályánál szerzett labdát, indította Szilágyit, aki élesen a léc alá lőtt. 7–0
6. perc: Török időkérés.
6. perc: Parkes
labdát szerzett, Keszthelyi egyedül maradt a kapu előtt, de kicsit flegmán lőtt, így Aidinlik szépen védett.
5. perc:
A jórészt tinikből álló törökök megint elvesztették a labdát, gyorsan indultunk, és Szilágyi a jobb felsőbe bombázott. 6–0
5. perc:
Tanácstalanság a török oldalon, majd egy eladott labda, így Horváth maradhatott egyedül a jobb oldalon, és szépen lőtte be a magyar csapat ötödik gólját. 5–0
4. perc:
Ezúttal Tóth szerzett labdát a kapujából kimozdulva, majd a magyar támadás egy kontra miatt idő előtt befejeződött.
3. perc: Illés
labdát szerzett, indította Keszhelyit, aki közelről megvárta, míg elsüllyed a kapus, és bevágta. 4–0
3. perc:
Egyelőre nincs erő a török támadásokban, annál inkább a magyarban, Garda mozdult be szépen, kapta is a labdát és a kapu bal oldalába lőtt. 3–0
2. perc:
Úgy tűnik, víz alá viszik a labdát a legszívesebbe a törökök, aztán az ellentámadásból Horváth lövése lett Aidinlik zsákmánya.
2. perc:
Emberelőnybe kerültünk, gyorsan felálltunk, majd Illés Anna pillanatok alatt a hálóba pattintott. 2–0
1. perc: Burali
vitte víz alá a labdát, ez pedig szabálytalan, jöhetett a magyar csapat.
1. perc:
Egy támadás, egy gól. Alig telt el valami a meccsből, Keszthelyi középről a léc alá pattintott. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat kék, a török fehér sapkában játszik.

ELŐZMÉNYEK

A torna első napján az előző két Európa-bajnokság győztese csapott össze egymással, és a hazai válogatott, azaz Spanyolország könnyedén nyert 13–9-re. A mai ellenféltől, Törökországtól nem várható ilyen erőfitogtatás, hiszen az oroszok 35–4-re győztek ellenük, így sima sikerre számítunk.