Női vízi Euroliga: az UVSE és a Dunaújváros is továbbjutott

MTI MTIMTI MTI
2019.11.02. 21:30
Második mérkőzését is elveszítette a Ferencváros a női vízilabda Euroliga első selejtezőkörében: a szombati játéknapon a zöld-fehér csapat a spanyol Mataróval szemben maradt alul négy góllal. Később győzött az UVSE és a Dunaújváros is, amivel mindkét együttes továbbjutott.

Harmadik fellépésén harmadik győzelmét aratta a Dunaújváros: a szombati játéknapon a szerény képességű máltai Exilest verte KO-értékű, 16 gólos különbséggel.

Az UVSE, amely a nyitómeccsén 23–9-re verte a francia Lille-t, tíz perc alatt 7–1-re elhúzott a Sant Andreu ellen. A spanyolok a folytatásban 7–5-re, majd 9–5-ről 9–7-re felzárkóztak ugyan, a házigazdák a hatgólos Keszthelyi Rita vezérletével magabiztosan nyertek 14–10-re. Így a négyest vezetik, egyúttal már biztos továbbjutók.

Az Euroliga első selejtezőkörében négy magyar csapat – a Dunaújváros mellett a BVSC, az FTC és az UVSE – szerepel. A négy csoportból az első három-három jut tovább. Az előző idény négyes döntőjének résztvevői – a spanyol Sabadell, a görög Olympiakosz és Vuliagmeni, továbbá az olasz Orizzonte – csak a következő szakaszban csatlakoznak a küzdelmekbe.

VÍZILABDA
Női Euroliga, 1. selejtezőkör
A-csoport

Dunaújváros–Exiles (máltai) 21–5 (6–1, 3–2, 6–2, 6–0)
A magyar csapat góldobói:
Gurisatti, Garda 4-4, Horváth, Szabó 3-3, Brezovszki, Vályi 2-2, Sajben, Mahieu, Szellák 1-1
B-csoport
UVSE-Hungar Hotels–Sant Andreu (spanyol) 14–10 (5–1, 2–3, 3–3, 4–3)
Keszthelyi Rita 6, Parkes 2, Antal, Szücs, Rybanska, Faragó, Kisteleki, Baksa 1-1
C-csoport
BVSC-Zugló–CE Mediterrani (spanyol) 13–14 (4–4, 3–4, 1–3, 6–2)
A magyar csapat góldobói: Utassy 3, Takács, Farkas, Leimeter, Gyöngyössy, Kele 2-2