Férfi vízi ob I: az FTC könnyen nyerte Szolnokon a rangadót

2019.04.17. 19:15
Vámos (zöldben) három góljával a meccs legeredményesebbje lett (Fotó: Micheller Szilvia)
A férfi vízilabda ob I felsőházának 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a bajnoki második Ferencváros a közvetlenül mögötte álló Szolnok otthonába látogatott és aratott 9–7-es győzelmet.

A Ferencváros az elmúlt hétvégén kikapott a Pro Reccótól a Bajnokok Ligájában, míg a Szolnok legyőzte a Dubrovnikot, így a rangadóra a hazaiak érkezhettek „jobb szájízzel”, mégis a Ferencváros volt az, amelyik végig vezetve, magabiztos játékkal begyűjtötte a három bajnoki pontot, miután 9–7-re győzött – igaz, a hazaiak az utolsó két góljukat az utolsó percen belül szerezve kozmetikáztak valamelyest az eredményen.

Az első negyedben még csak egy gólt láthatott a nagyérdemű, Aaron Younger használt ki egy emberelőnyt a játékrész közepén, a másodikban viszont beindult a gólgyártás: a szolnokiak egyenlítettek Zalánki Gergő találatával, majd Szlobodan Nikics és Bátori Bence gólváltása után kétszer a hazai háló rezdült, végül Zalánki második találata zárta az első félidőt, 3–4.

A nagyszünet után a harmadik nyolc percben a Szolnok csak Milan Alekszics révén szerzett egy gólt, amire Vámos Márton, Nikics és Német Toni is válaszolt, vagyis a Ferencváros megint háromig jutott, az utolsó negyedre tehát 7–4-es fővárosi vezetéssel fordultak a felek.

A hazaiaknál Viktor Rasovics eredményes szabaddobása éltette rövid ideig a pontszerzésre vonatkozó reményeket, ám Vámos Márton két újabb góljával két perccel a vége előtt négyre növelte csapata előnyét, ezzel lezárta a mérkőzést – Szeghalmi Zsombor, majd Jansik Dávid találata már csak gyógyír volt a sebekre.

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
KÖZÉPSZAKASZ
A-CSOPORT (FELSŐHÁZ), ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI DÓZSA–FTC-TELEKOM 7–9 (0–1, 3–3, 1–3, 3–2)
Szolnok,
500 néző. V: Fodor R., Kun Gy.
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori 1, Szatmári, ZALÁNKI 2, D. Lazics, V. Rasovics 1, Angyal. Csere: Szeghalmi 1, M. Alekszics 1, Pethe, Teleki, Jansik D. 1. Edző: Zsivko Gocics
FTC: Vogel Soma – VARGA DÉNES 1, Younger 1, Jaksics 1, Német T. 1, Sedlmayer, VÁMOS 3. Csere: Kállay, Pohl, NIKICS 2, Jansik Sz., Sz. Mitrovics, Gór-Nagy. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 5/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Zsivko Gocics:
– Kemény mérkőzés volt, sajnos nem bírtuk végig a Fradi által diktált iramot. Nem bántom a fiúkat, mert végighajtották a meccset, és azt gondolom, hogy ebből a játékból is lehet építkezni. Készülünk a folytatásra, hiszen a továbbiakban is nagyon fontos találkozók várnak ránk.
Varga Zsolt: – Kemény ellenfél volt a szolnoki csapat. Mi az utóbbi mérkőzések után újraépítettük a játékunkat. Különösen a védekezésünk volt jó, hiszen három negyed alatt mindössze négy gólt kaptunk. Ez biztató a folytatás előtt.