Férfi vízilabda ob I: a Szolnok 8 góllal legyőzte a Honvédot

2012.10.28. 14:07
Kis Gáborék harmadik győzelmüket aratták a bajnokságban (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
A férfi vízilabda ob I 4. fordulójának zárómérkőzésén a Szolnok 12–4-re legyőzte az eddig hibátlan Honvédot a – most már sátortetős – tiszaligeti uszodában.

A rutinos játékosokkal megerősített Honvéd a Szolnok otthonában játszotta az első komolyabb mérkőzését a mostani szezonban. Vad Lajos csapata három forduló után a negyedik helyen állt a bajnokságban, csupán rosszabb gólkülönbségével lemaradva a listavezető ZF Eger mögött.

A Szolnok az előző fordulóban Szegeden elszenvedte az első vereségét, így két győzelemmel a hatodik helyen várta a mostani hétvégét.

A két csapat ebben a szezonban már találkozott egymással, még a Magyar Kupa csoportkörében Miskolcon, és ott a Szolnok négy góllal, 7–3-ra nyert a Honvéd ellen.

1. negyed

A szolnokiak hozták el a labdát a ráúszásnál, és egy centerezés után meg is szerezték a vezetést Kis Gábor góljával (1–0). Három támadással később Steinmetz Barnabás középről eleresztett lövése akadt be, így egyenlített a Honvéd (1–1). Majd Kiss Gergely labdaszerzés után megúszott a jobb oldalon, és közelről átejtette Decker Attilát, vezetett tehát a Honvéd (1–2). A Szolnok viszont nem sokkal később egyenlített: Nyéki Balázs kapott labdát, áttette a jobb kezébe és középről nagy gólt lőtt (2–2).

2. negyed

Ismét a Szolnok hozta el a labdát, és Milan Alekszics góljával újra megszerezte a vezetést (3–2). Fülöp Bence viszont jobbról átemelte Deckert, újra egyenlővé téve az állást (3–3). A Szolnok azonban Pásztor Mátyás révén megint előnybe került, aki a bal szélről a kapu jobb oldalába lőtt (4–3). Ezután Steinmetz ellen fújtak be ötméterest, amit Hosnyánszky Norbert higgadtan értékesített (5–3). Később egy kimaradt Honvéd-emberelőny után Ramiro Georgescu lőtt hatalmas gólt messziről (6–3).

3. negyed

A harmadik negyedre visszavettek a csapatok, de a Szolnok Zsivko Gocics révén négy gólra növelte a különbséget (7–3), sőt Alekszics öt-hat lóba után Gergely István kezei között bombagólt lőtt (8–3).

4. negyed

A budapestieknél Vad Lajos kapust cserélt, Bendes Viktor érkezett Gergely helyére. Hosszú idő után újra gólt szerzett a Honvéd, Boros Tamás találatával négy gólra csökkentette a hátrányát a vendégcsapat (8–4). Egy kiállításnál Kovács István időt kért, majd Pásztor két passz után lóba nélkül vágta be a labdát (9–4). Nyéki újabb gólt lőtt, így már hatgólos fórban volt a Szolnok (10–4). Egy Decker-védés után Pásztor úszott meg a bal oldalon, remek labdát kapott a kapustól, és beemelte Bendes fölött (11–4). Vad Lajos még időt kért, de eztán sem született gól, majd a végén Alekszics egy rögtön elvégzett szabaddobásból állította be a végeredményt (12–4).

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 4. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–GROUPAMA HONVÉD 12–4 (2–2, 4–1, 2–0, 4–1)
Szolnok, 200 néző. V: Juhász Gy, Marosvári
SZOLNOK: DECKER A. – PÁSZTOR 3, Negrean, ALEKSZICS 3, Kis G. 1, Hosnyánszky 1, GOCICS 1 Cs: Marnitz G., R. Georgescu 1, Nyéki 2, Kovács O., Vörös, Hangay Z. Szakmai igazgató: Kovács István
HONVÉD: Gergely – Hangody L., Jansik D., Mátyás, Kovács P., Steinmetz B. 1, KISS G. 1. Cs: Bendes (kapus), FÜLÖP 2, Hangody Gy., Jávor, Jakab L., Tóth Bendegúz, Marnitz M. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 4/3, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kovács István: – Nagyon motiváltan játszottunk, mindenki maximálisan odatette magát. A játék képe alapján reális eredmény született.
Vad Lajos: – Két negyeden át jól játszottunk. Utána mi is tettünk róla, hogy így alakuljon a mérkőzés.
1. ZF-Eger 4 4 59–18 +41 12
2. A-HID Szeged VE 4 4 42–25 +17 12
3. Debrecen 4 3 1 54–35 +19 9
4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 4 3 1 40–21 +19 9
5. TEVA-Vasas 3 3 37–21 +16 9
6. Groupama Honvéd 4 3 1 37–28 +9 9
7. BVSC-Zugló 4 2 2 40–36 +4 6
8. Junior Válogatott 3 1 1 1 27–26 +1 4